
Олег Немчінов зустрівся із керівником програми «INTER PARES» Європейського Союзу
Сьогодні Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов зустрівся із Джонатаном Мерфі, керівником програми «INTER PARES».
На зустрічі також були присутні координатор напрямку «Реформа державного управління» Представництва ЄС в Україні Володимир Кондрачук, а також заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович.
Проект «INTER PARES» ставить ціллю розвиток представницької та інклюзивної демократії в усьому світі та в країнах-партнерах, зокрема завдяки рівноправній взаємодії та підходу Team Europe, який сприяє обміну та взаємному навчанню між парламентами держав – членів ЄС, а також партнерству парламентів у всьому світі. Керуванням проекту опікується Європейська Комісія в координації з Європейською службою зовнішніх зв’язків і Європейським Парламентом.
Під час зустрічі було обговорено роль Уряду в апроксимації законодавства до права ЄС, координація між Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України, а також роль Уряду в законотворчій діяльності.
«Наш Уряд розпочав свою роботу із викликів подолання пандемії у зв’язку із поширенням COVID-19. Більше року ми живемо у військовому стані. Але, незважаючи на ці обставини, ми активно займаємося законотворчою діяльністю. Так, за час дії нашого Уряду до Верховної Ради України було внесено 615 законопроектів, прийнято 201, а в першому читанні 53. Це гарні показники.
Окрім цього, Кабінет Міністрів України забезпечує проведення експертизи внесених на розгляд Верховної Ради України іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи проектів законів, які надіслані Верховною Радою України та її комітетами.
Між Урядом та Верховною Радою налагоджено конструктивний діалог у рамках роботи в Комітетах ВРУ, що дозволяє ефективно опрацьовувати законопроекти на стадії підготовки до розгляду їх на пленарних засіданнях Верховної Ради України», - зазначив заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович.
Уряд продовжує виконувати Угоду про асоціацію та наближати законодавство України до норм права Європейського Союзу (acquis ЄС). Так, станом на початок 2023 року, Україна виконала 72% усіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію.
У Регламент Кабінету Міністрів України закладено механізм перевірки проектів актів, що розглядаються Урядом, на відповідність міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, в першу чергу, Угоді про асоціацію, у тому числі праву ЄС (acquis ЄС).
Окрім цього, запроваджено механізм так званого «селф-скринінгу» – первинної оцінки стану імплементації усього чинного масиву актів права ЄС (acquis ЄС). Таким чином, сьогодні продовжується відповідна робота з аналізу близько 30 тисяч актів ЄС.

.jpeg)