• In English
 • Олег Уруський: Уряд визначив декарбонізацію економіки пріоритетом промислової політики

  У проект Закону України «Про державну промислову політику» одним із напрямків розвитку промислової політики Мінстратегпром заклав екологічність, що передбачає декарбонізацію (пом’якшення наслідків зміни клімату).

  Про це в одному з інтерв’ю розповів Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

  «Уряд визначив декарбонізацію економіки одним із пріоритетів під час розроблення своєї політики. Це тягне за собою комплекс заходів щодо підвищення енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та синхронізації із Європейським зеленим курсом», – зазначив урядовець.

  За словами Олега Уруського, ідеться, зокрема, про активізацію та підвищення ефективності впровадження ресурсозберігаючих та природоохоронних технологій, освоєння новітніх технологій альтернативної енергетики та поширення використання відновлювальних джерел енергії, удосконалення економічного механізму забезпечення екологічної рівноваги у регіонах і країні в цілому. Окрім того, Україна активно працює над імплементацією європейських вимог у сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики.

  Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що до 2050 року в Україні електроенергія має становити більше половини енергії, що використовується в промисловості, тоді як у 2019 році її частка була приблизно 25%.

  «Нові технології не лише дадуть змогу зменшити використання вуглецевих енергоносіїв, а й допоможуть використовувати енергію у виробничих процесах більш ефективно. Впровадження нових технологій відіграватиме важливу роль, особливо у найбільш енерго- та вуглецевоємних галузях», – додав Олег Уруський.

  2016 року Україна офіційно приєдналася до Паризької угоди, спрямованої на боротьбу з глобальним потеплінням. Відповідно до Паризької угоди, кожна країна-підписант зобов’язалася робити внесок у досягнення поставленої мети, скорочуючи або обмежуючи викиди парникових газів. 30 липня 2021 року Уряд України затвердив нову кліматичну ціль нашої країни, яка передбачає до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.

  «Така мета – амбітна, але, на мій погляд, зважена й цілком досяжна», – підсумував Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.