• In English
 • Олег Уруський: Україна цілеспрямовано рухається до європейських стандартів безпеки в авіаційній сфері
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 липня 2021 року о 09:11

  7 липня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський провів офіційну зустріч із Виконавчим директором Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів (EASA) Патріком Кі.

  Сторони обговорили питання розвитку подальшого співробітництва між Україною та EASA.

  «Україна прагне якнайшвидше інтегруватися в цивільне авіаційне співтовариство ЄС, а також ефективніше відстежувати стратегічні, організаційні та процесуальні зміни, що відбуваються в EASA і стосуються безпосередньо аспектів регулювання авіаційної діяльності», – сказав очільник Мінстратегпрому.

  Олег Уруський наголосив, що в червні 2021 року Рада ЄС дала згоду на підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з Україною.

  «Ми довго йшли до цієї події. Це відкриває принципово нові можливості для співпраці України та ЄС в авіаційній сфері. Сподіваємося, що Угоду буде підписано восени 2021 року», – зазначив посадовець.

  За словами Олега Уруського, Україна зацікавлена в сертифікації своєї авіаційної техніки за стандартами ЄС, адже є однією з небагатьох країн світу, яка має власну авіабудівну індустрію – виготовляє і літаки, і авіадвигуни.

  «Тож ми розраховуємо на тісну й ефективну співпрацю з EASA», – підсумував Віце-прем’єр-міністр України.

  Своєю чергою пан Патрік Кі повідомив, що EASA розпочала сертифікацію одного із українських авіавиробників.

  Сторони домовилися створити робочу групу, яка покроково визначатиме спільні дії, щоб забезпечити процес сертифікації української авіаційної техніки.

  «Органам державної влади, що опікуються авіабудуванням, належить зробити ще надзвичайно багато, щоб налагодити процес сертифікації. Але ми цілеспрямовано рухаємося до європейських стандартів безпеки в цивільній авіаційній діяльності», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

  Олег Уруський: Україна цілеспрямовано рухається до європейських стандартів безпеки в авіаційній сфері Олег Уруський: Україна цілеспрямовано рухається до європейських стандартів безпеки в авіаційній сфері Олег Уруський: Україна цілеспрямовано рухається до європейських стандартів безпеки в авіаційній сфері