• In English
 • Олег Уруський провів зустріч з представниками посольств країн Великої сімки
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 серпня 2020 року о 22:49

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський зустрівся з представниками дипломатичних установ країн Великої сімки.

  Урядовець розповів про новостворене Міністерство та роботу, яка ведеться для його повноцінного функціонування, плани та перспективи.

  За його словами, «питання щодо створення такого відомства вже давно назріло». При цьому Олег Уруський підкреслив, що це не означає відтворення колишнього Міністерства промислової політики, а створюється принципово інший орган, який відповідає задачам та цілям сьогодення.

  Віце-прем’єр-міністр наголосив, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості зосередиться на вирішенні наступних завдань:

  • формування та реалізація військово-промислової політики;
  • формування та реалізація державної політики у сфері космічної діяльності;
  • формування та реалізація промислової політики щодо інших стратегічних галузей та промисловості України в цілому;
  • формування та реалізація державної політики у сфері експортного контролю;
  • інші важливі для розвитку державної промисловості функції та завдання.

  Олег Уруський підкреслив, що «основний акцент на сьогоднішній день буде робитися на реформі оборонно-промислового комплексу. Але й інші питання та проблеми, які будуть виникати у підприємств різних галузей промисловості ми також будемо допомагати вирішувати».  

  Він зазначив, що окрема увага буде приділятися ситуації з позицією на ринку озброєнь та військової техніки: «Одним із пріоритетних завдань Міністерства буде відродження нашого експортного потенціалу». Окрім того, Віце-прем’єр-міністр повідомив, що в перспективі планується створення агентства оборонних технологій.

  «Планів в нас багато, буде повністю переформатовано оборонно-промисловий комплекс  і ми розуміємо, що без допомоги наших партнерів нам буде складно. Тому, маємо сподівання, що в нас буде налагоджено нормальний постійний діалог і ми зможемо отримувати консультації з будь-яких питань. Для нас дуже важливе співробітництво з передовими світовими державами», - сказав Олег Уруський.

  На такі складні реформи звісно потрібен деякий час, це буде не один-два місяці, а один-два роки. Буде проведено корпоратизацію підприємств, відбудеться створення державної холдингової компанії з підприємств ОПК та державного холдингу аеро-космічного. В подальшому можливе доповнення холдингів приватними компаніями шляхом обміну акціями.

  Також Віце-прем’єр-міністр зазначив про необхідність залучення інвестицій в ОПК України.

  Зазначені реформи вимагають координації між багатьма державними відомствами, саме тому і була введена посада Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. «Звичайно реформа робиться не заради реформи і ми сподіваємося, що вона сприятиме залученню інвестицій в обороно–промисловий комплекс. Сподіваємося, що, в тому числі, наші стратегічні партнери з країн Великої сімки зацікавляться можливостями співпраці», - підкреслив Олег Уруський

  Він зазначив, що для проведення таких реформ потрібна координація між міністерствами та відомствами, а також з Верховною Радою.

  «Переконаний, нам вдасться довести цю справу до кінця. Адже на сьогодні є політична воля Президента України, підтримка Прем’єр-міністра та розуміння в Раді національної безпеки і оборони», - підсумував він. 

  Представники посольств країн Великої сімки зазначили, що будуть раді взаємодіяти та допомагати Олегу Уруському і новоствореному Міністерству, підтримали необхідність впровадження корпоративного управління. Віце-прем’єр-міністр зазначив, що допомога іноземних партнерів є важливою, особливо на початковому етапі формування Міністерства.

  Сторони також обговорили робочі моменти щодо напрямків роботи керівного апарату Міністерства, кількості штатних працівників, звернули увагу на необхідності зміни законодавчої бази. 

  Слід зазначити, що  переговори пройшли в дружній обстановці, сторони подякували за продуктивну зустріч та наголосили на необхідності продовження діалогу. Представники посольств запевнили у всебічній підтримці та готовності поділитися наявним досвідом з реформування оборонно-промислової галузі.

  Олег Уруський провів зустріч з представниками посольств країн Великої сімки Олег Уруський провів зустріч з представниками посольств країн Великої сімки