• In English
 • Олег Уруський провів нараду з питань розвитку промислових підприємств Харківщини

  9 вересня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський разом із тимчасово виконуючим обов’язки голови Харківської ОДА Олександром Скакуном, головою Харківської обласної ради Тетяною Єгоровою-Луценко, а також представниками промисловості обговорили поточну ситуації на підприємствах оборонної та авіакосмічної галузі області.

  Харківщина – потужний інтелектуальний та промисловий регіон України, який має важливе значення для вітчизняної оборонки. Втім, на деяких промислових підприємствах області залишається непростою ситуація із ліквідацією заборгованості по зарплаті, відсутністю достатнього об’єму замовлень на виготовлення продукції в інтересах внутрішніх замовників, потребою у проведенні імпортозаміщення та оновлення матеріально-технічної бази та інші проблеми.

  «Особливо складна ситуація на ДП «ХДАВП», зі складу ДК «Укроборонпром». Це підприємство знаходиться у стані банкрутства та є найбільшим боржником з виплати заробітних плат в Україні з тенденцією до зростання боргу. Питання щодо кризової ситуації на «ХДАВП» неодноразово підіймалось, як експертами авіаційної галузі, так і на рівні влади. 1 вересня цього року Уряд затвердив Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, яка спрямована на відродження авіапромисловості України. Зокрема, і фінансування галузі. ХДАВП не залишиться поза увагою», – зазначив в ході наради Олег Уруський.

  Також Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що у серпні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким введено в дію рішення РНБО України «Про Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України», яка розроблена Мінстратегпромом. Стратегія розрахована на період до 2030 року. Перший етап на 2021-2022 роки передбачає, зокрема, розробку та затвердження комплексного плану реформування оборонно-промислового комплексу і підприємства Харківщини не будуть винятком.

  Олег Уруський провів нараду з питань розвитку промислових підприємств Харківщини Олег Уруський провів нараду з питань розвитку промислових підприємств Харківщини