• In English
 • Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 вересня 2020 року о 19:51

  Під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського в Будинку Уряду 28 вересня 2020 року відбулась нарада на тему «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії».

  В заході взяли участь депутати Верховної Ради України, керівники Мінекономіки, Мінфіну, Фонду Держмайна, Національної академії наук України, іноземні дипломати, очільники союзів та об’єднань, державних та приватних профільних компаній,  експерти титанової галузі.

  «Я переконаний, якщо алюміній - це метал 20 століття, то металом 21 століття має стати титан. Зараз є тенденція розширення сфери застосування виробів з титану, який використовується в різних модифікаціях та видах в самій різноманітній продукції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

  Він також зазначив, що Україна має суттєві поклади титану. За деякими оцінками до 900 млн тонн різних руд. Саме тому потрібно ставити питання про підвищення якості їх обробки та створення доданої вартості.

  «Я вважаю, що потрібно працювати над створенням замкненого циклу в титановій галузі: від видобутку сировини до виробництва готової продукції з самого металу. Ми маємо всі потенційні можливості для цього», - переконаний Олег Уруський. За його словами, це буде не легкий шлях, який потребуватиме інвестицій та фінансової допомоги, в першу чергу, західних партнерів.

  Заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий наголосив: «Одним з локомотивів розвитку нашої економіки і промисловості може стати галузь видобутку, обробки і виготовлення виробів з титану». Він підкреслив, якщо буде державна підтримка та галузь розвиватиметься – це стимулюватиме вкладати інвестиції партнерів з США, Великої Британії, Канади, Франції та інших країн.

  Під час наради співзасновник Українського Інституту майбутнього Анатолій Амелін презентував розроблений проект розбудови титанової індустрії України до 2030 року, де продемонстрував три можливі сценарії розвитку подій в галузі.

  Також в рамках заходу було констатовано, що попри те, що щороку в країні виробляється до одного мільйонну тонн титановмісних концентратів, основний обсяг яких не переробляється, а йде на експорт в якості сировини. Загалом продукція інтенсивно постачається в країни Європи, Азії та Північної Америки.

  Експортна орієнтованість галузі, зокрема постачання концентрату та напівфабрикатів, а також продукції з невисокою доданою вартістю, зумовлена тим, що в Україні не має достатніх переробних потужностей в титановому виробництві. Останнє має стати важливим чинником розвитку галузі.

  Ситуацію необхідно змінювати. Розвитку галузі сприятиме: системна підтримка з боку держави, створення сприятливих умов для ведення господарської діяльності, залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, запозичення сучасних технологій та нарощення обсягу виробництва титанових виробів саме з високою доданою вартістю.

  Нарада, що відбулася, має стати першим кроком зі створення та втілення у життя дієвої стратегії розвитку титанової промисловості до 2030 року.

  Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії» Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії» Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії» Олег Уруський провів нараду «Україна 2030 - новий титановий лідер світової індустрії»