• In English
 • Олег Немчінов провів Координаційну раду з питань реформи держуправління
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 березня 2021 року о 19:14

  29 березня відбулося XXІІІ засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління в онлайн режимі. Рада відбулася під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова.

  З минулого засідання координаційної ради, що відбулося 15 лютого 2021 року, можна відзначити суттєвий позитивний результат щодо реалізації пріоритетів реформи державного управління. Так Верховна Рада України ухвалила закон щодо відновлення конкурсів на державній службі. Добори за контрактом припинено, оголошено 10 конкурсів на посади категорії А і понад 2 тисячі на посади категорії Б і В.

  Профільним комітетом підготовлено до другого читання законопроект про адміністративну процедуру, який матиме критичне значення для реформування відносин між органами влади та громадянами.

  Уряд працює відповідно до пріоритетів, визначених Планом законопроектних робіт Верховної Ради України та Урядовим Планом пріоритетних дій. Уже було внесено на розгляд Кабінету Міністрів України проект змін до законів про Кабінет Міністрів та центральні органи виконавчої влади.

  Під час заходу було обговорено:

  - реформування Комісії вищого корпусу державної служби та відновлення конкурсів на посади державної служби;

  - оновлення Стратегії реформування державного управління до 2025 року;

  - звіт про реалізацію Стратегії реформування державного управління у 2020 році;

  - завершення реформування міністерств та впорядкування структури Секретаріату Кабінету Міністрів України;

  - деконцентрацію органів виконавчої влади.

  Для проведення конкурсів на державну службу Урядом передбачено можливість проведення співбесіди з метою визначення суб’єктом призначення або керівником державної служби переможця (переможців) конкурсу дистанційно в режимі відеоконференції. Брати участь дистанційно у засіданнях конкурсних комісій відтепер можуть і члени конкурсних комісій. А фахівці НАДС розробили рекомендації щодо складення графіку оголошення та проведення конкурсів. Також вони допомагають державним органам правильно розподілити навантаження та ефективно провести конкурсний відбір. 

  «Окремо потрібно відзначити деконцентрацію органів виконавчої влади. Президентом України ініційовано запровадження деконцентрації центральних органів виконавчої влади – тобто переміщення центральних органів виконавчої влади з Києва до регіонів (обласних центрів чи центрів територіальних громад) – впродовж найближчих двох років. Це, а також переваги такого переміщення було розроблено та вперше презентовано сьогодні Секретаріатом Кабінету Міністрів України», - розповів Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  Переваги деконцентрації наступні:

  - закінчення концентрування центральних органів влади у місті Києві дасть можливість рівному розвитку регіонів;

  - підняття благоустрою в регіонах;

  - наближення процесу формування та реалізації політик до людей;

  - зменшення навантаження на місто Київ;

  - створення нових робочих місць у регіонах, покращення можливості для працевлаштування, підвищення внутрішньої трудової міграції;

  - стимулювання економічного розвитку регіонів;

  - прискорення процесів реінжинірингу, цифрової трансформації та зменшення ролі чиновників у житті людини.