• In English
 • Оксен Лісовий провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 22 червня 2023 року о 16:06

  Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо. У зустрічі також узяли участь заступник Посла Австрійської Республіки в Україні Соня Шраген, аташе з питань освіти Посольства Австрійської Республіки в Україні Домінік Айзенманн, начальник Управління міжнародного співробітництва та протоколу Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал та радник Першого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України Самвел Арустамян.

  Під час зустрічі Міністр висловив вдячність за підтримку української освітньо-наукової системи та всі заходи, здійснені австрійським Урядом для допомоги українським учням, студентам, викладачам, науковцям, які нині перебувають в Австрії.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Арад Бенкьо зазначив про цілковиту підтримку та солідарність з українським народом, а також, що з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України Уряд Австрії надав гуманітарну допомогу нашій державі у розмірі 150 млн євро.

  Арад Бенкьо наголосив, що на засіданні Уряду Австрії прийняли рішення про надання Україні додаткової допомоги у розмірі 18 млн євро, з них 4 млн євро – на підтримку освітнього процесу в Україні, зокрема психологічну допомогу дітям. Посол поінформував, що з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України до Австрійської Республіки вимушено перемістилися 100 тис. громадян України, серед яких 13 тис. дітей 7–12 років, 3 тис. дітей 15–18 років.

  Домінік Айзенман ознайомив представників української сторони з діяльністю Проектного бюро Австрійської служби міжнародної співпраці в галузі освіти та досліджень, яка здійснюється за підтримки Федерального міністерства освіти, науки та досліджень Австрії, та разом із закладами післядипломної освіти України реалізує спільні освітні програми. Діяльність Проектного бюро здійснюється за такими напрямами:

  • розвиток якості освіти та управління школою;
  • інклюзивна педагогіка – спільне навчання;
  • діджиталізація навчального процесу.

  Оксен Лісовий під час виступу повідомив про основні напрями реформ нової команди Міністерства, зокрема про старт ініціативи з відновлення освітнього процесу «Школо, ми разом!», метою якої є створення до початку нового навчального року комфортних та безпечних умов для повернення дітей до школи.

  Міністр відзначив важливість розвитку українсько-австрійської співпраці у сфері освіти і науки, зокрема необхідність активізації
  науково-технологічного співробітництва у межах програми ЄС «Горизонт Європа».

  Сторони висловили вдячність за конструктивний діалог та сподівання на подальшу ефективну та результативну співпрацю.