• In English
 • Оксана Жолнович взяла участь у засіданні робочої групи Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 12 грудня 2023 року о 15:35

  12 грудня відбулося засідання робочої групи Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID. Вперше зібралися представники Уряду та міжнародних партнерів - усіх агенцій ООН, які долучені до ініціативи, представники ЄС, Великобританії та інші партнери, які допомагають Україні з гуманітарними ініціативами та соціальною підтримкою українців. 

  Участь у засіданні взяла Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Також у засіданні брали участь гуманітарний координатор/координатор системи ООН в Україні Деніс Браун, директор з питань розвитку Посольства Великої Британії в Україні Стефан Кософф, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, експерт з гуманітарної допомоги Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги Самуель Марі-Фанон.

  Ініціативу  PeReHID створили навесні 2023 року. Цілі ініціативи – підтримка сталого переходу від екстреного гуманітарного реагування до відбудови та стратегічних проектів стійкості. А також – посилення національних систем та підтримка урядової програми реформування системи соціального захисту.

  Учасники засідання презентували напрацювання за понад півроку роботи, підсумували результати та оглянули поточний стан справ. 

  “Наше завдання – об'єднати зусилля для того, щоби максимально ефективно використовувати ту гуманітарну підтримку і те гуманітарне реагування, яке надається нашими міжнародними партнерами. Щоби в подальшому наша соціальна політика і наша соціальна сфера стала стійкою до викликів, які ми сьогодні проживаємо. Ми хочемо, аби ця підтримка в подальшому стала основою для стійкості української соціальної системи, підсилила її і дала можливість уже самостійно справлятися з викликами”, – наголосила Оксана Жолнович.

  Міністр соціальної політики виділила пріоритетні напрямки ініціативи:

  • Перехід від великої кількості грошових виплат до розвитку універсальних інструментів соціальної допомоги, які стимулюватимуть до подолання складних життєвих обставин.

  • Розвиток ефективної системи соціальних послуг.

  Серед ключових досягнень в координації гуманітарної допомоги з державними програмами та забезпечення адресності учасники засідання виділили такі:

  1. Спільно з ВПП ООН забезпечено додаткову виплату для пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, і отримують низькі пенсії. З серпня таку допомогу щомісячно отримують  приблизно 278 тис. осіб, на загальну суму 609 млн грн.

  2. Друга хвиля проекту охопить 350 тис. людей з інвалідністю.

  3. Спільно із УВКБ ООН суттєво підвищено розмір субсидії на домогосподарство на придбання дров та вугілля (з 6973 грн до 16 234 грн на рік).

  4. Спільно із ЮНІСЕФ підтримка малозабезпечених багатодітних сімей і малозабезпечених сімей з дітьми з інвалідністю, які проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.  

  Учасники ініціативи продовжать свою роботу і у наступному році. Оксана Жолнович подякувала усім, хто продовжує підтримувати Україну на шляху подолання викликів війни та переходу до сталого розвитку.