• In English
 • Оксана Коляда: Захист тих, хто постраждав, зокрема в полоні агресора, - наш пріоритет
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 08 листопада 2019 року о 14:43

  Про пріоритетність надання захисту та допомоги тим, кого полонили в РФ, Криму та на території тимчасово окупованої території Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила сьогодні під час круглого столу. На ньому був презентований та обговорений новий проект закону «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України».

  «Цей законопроект дозволить нам комплексно та якісно допомагати полоненим та їхнім родинам, забезпечувати їм правову, матеріальну та іншу необхідну підтримку. В нас вже існує бюджетна програма із виділеними на неї коштами, яку ми зможемо почати реалізовувати, як тільки буде прийнятий цей закон», - заявила Оксана Коляда.

  Вона також попросила усіх, хто долучився до його розробки, максимально швидко доопрацювати, за необхідності внести відповідні правки і пройти всю процедуру погодження, аби вже в цьому році встигнути передати законопроект на розгляд до ВРУ та прийняти.

  Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич підкреслив, що законопроект має бути підтриманий на всіх рівнях, тому що він має важливу мету – допомогти нашим співгромадянам.

  «Нам потрібна системна робота, яка буде мати нормативно-правову базу, нормативно-правові підстави, які дадуть змогу родинам та в’язням зрозуміти, що держава про них піклується, що держава робить все для їх захисту», – зазначив Антон Кориневич.

  Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Максим Тимочко, який був одним із активних розробників законопроекту розповів, що проект складається з трьох частин.

  «У першій вказуються категорії людей, на які буде поширюватись дія закону, в другій – визначаються порядок визнання та надання статусу міжвідомчою комісією, а третя частина – це правове наповнення соціального захисту», - зазначив Максим Тимочко.

  Координатор проектів БФ Stabilisation Support Services Ірина Лоюк зауважила, що важливим є також започаткування реєстру позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України.

  «Важливим є те, що зможемо започаткувати, аби всі органи виконавчої влади, зокрема учасники Міжвідомчої комісії, мали оперативний доступ до єдиної інформації і могли швидко здійснювати свої повноваження щодо допомоги позбавленим свободи і їхнім родинам», - зазначила Ірина Лоюк.

  Передбачається, що закон буде мати універсальний характер: його дія буде поширюватись на будь-які випадки позбавлення свободи внаслідок агресії проти України та надаватиме допомогу особам, позбавленим свободи внаслідок агресії з РФ після 20 лютого 2014 року та звільненим до прийняття закону (більш ніж 3000 осіб).