• In English
 • Оксана Коляда: Спорт, як засіб реабілітації, має бути доступним кожному ветерану, за місцем проживання
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 19 лютого 2020 року о 12:42

  Спортивні програми, заходи, спорт-зали та майданчики, обладнання та тренери – мають бути і працювати для ветеранів скрізь. На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда під час міжвідомчої наради щодо питань спортивної реабілітації та розвитку адаптивних видів спорту в Україні.

  «Звісно, в країні є проблеми навіть з інфраструктурою, особливо для людей з пораненнями та травмами, але це не перепона, це виклик, який ми готові долати. Спільними зусиллями на міжвідомчому рівні необхідно вирішувати ці проблеми і працювати», - наголосила Міністр.

  Питання співпраці вона підняла перед представниками профільних відомств та закладів, які долучились до міжвідомчої наради.

  Оксана Коляда також розповіла про ті кроки, яке вже здійснило Мінветеранів: «Ми передбачили спортивну реабілітацію в державній цільовій програмі, зокрема вперше вписали туди Invictus Games і отримали фінансування на неї, ми розробили законопроект про статус ветеранів, який також містить чималий блок саме з цього напрямку. Головне зацікавити і долучити до спільної роботи й представників МКМС, закладів фізичної культури та спорту, інваспорту та решти».

  У міжвідомчій нараді взяли участь міжнародні партнери, зокрема керівник проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні Наталія Мельниченко та радник Управління Міністра оборони США під час виступів національної збірної США на змаганнях Ігор Нескорених у 2014, 2016, 2018, 2020 років, провідний експерт з адаптивних спортивних програм для військовослужбовців в США Марша Гонсалес.

  Об’єднавши спільні зусилля та отримавши підтримку та досвід іноземців, Міністерство запроваджує комплексний підхід в наданні допомоги кожному ветерану, який має проходити реабілітацію сам та спільно із членами своєї родини.

  Оксана Коляда: Спорт, як засіб реабілітації, має бути доступним кожному ветерану, за місцем проживання