• In English
 • Оксана Коляда провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцою Джаміч
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 жовтня 2019 року о 13:45

  Держава має за мету зробити все, аби діти, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, змогли долучатися до освітнього та культурного простору України. На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцою Джаміч.

  «Ми працюємо над покращенням доступу дітям з тимчасово окупованих територій до дистанційної освіти, аби зрештою вони мали український шкільний атестат й були конкурентними при вступі до вищих навчальних закладів України. А значить, далі змогли повноцінно розвиватись, з українськими дипломами стажуватись та підвищувати свою кваліфікацію за кордоном», – поінформувала Оксана Коляда.

  Міністр розповіла про те, що зараз активно триває робота з вдосконалення роботи та стану пунктів перетину лінії розмежування. Зокрема, відзначила роботу КПВВ у районі Станиці Луганської, який нещодавно відвідала та переконалась, що там працює пункт надання медичної допомоги, робота митників та прикордонників відбувається на належному рівні і люди швидко та зручно перетинають пункт пропуску. 

  Також вона додала, що найболючішим питанням лишається забезпечення вимушених переселенців житлом, тому Мінветеранів веде активну роботу саме в цьому напрямку, розробляючи цілу низку відповідних програм.

  «Дуже складно робити те, що ви робите – намагатись лишити людей українцями, навіть тих, хто мешкає на тимчасово окупованій території. 5 років – це великий строк, але працювати потрібно весь час, особливо з дітьми, які взагалі можуть опинитись поза українською культурою та освітою», – наголосила Аніца Джаміч.

  Вона також поділилась власною думкою, що це дуже складна робота, яка лягла на Мінветеранів – об’єднувати інтереси мешканців непідконтрольних українській владі територій та ветеранів.