• In English
 • Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні презентував Мінветеранів «дорожню карту» з організації психосоціальної допомоги захисникам у громадах
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 грудня 2021 року о 16:59

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступники міністра та представники профільних директоратів Мінветеранів взяли участь у презентації «дорожньої карти» з організації в громадах психосоціальної допомоги ветеранам та членам їхніх родин, які розробила команда Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

  Юлія Лапутіна подякувала міжнародним партнерам за сприяння Міністерству у розвитку ветеранської політики в Україні, підтримку проектів та програм, зокрема – створення онлайн системи інформаційних сервісів для надання послуг українським захисникам та захисницям.

  «Наша співпраця з ОБСЄ є партнерською і стратегічно важливою, – наголосила Юлія Лапутіна. – Спільно ми працюємо над збільшенням спроможностей наших захисників в отриманні відповідних послуг, розвитку в громадах. Ми сподіваємось, що в наступному році ця співпраця буде продовжена. У нас є багато амбітних проектів, які заслуговують на підтримку міжнародних партнерів».

  Національна керівниця програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко зазначила, що в поточному році вдалося завершити всі проекти, які було заплановано спільно з Мінветеранів на 2021 рік. Своєрідним підсумком цієї роботи став регіональний Форум «Ветеран – громаді: потенціал, помножений на довіру», проведений на початку грудня у місті Краматорськ Донецької області.

  «Ми запевняємо вас, що готові до майбутньої співпраці з Мінветеранів у наступному році. І вже фактично сформували перспективні напрямки. Сподіваємося, що у 2022 році ми зможемо якісно впровадити все, що запланували», – сказала Лілія Грудко.

  У свою чергу менеджер проектів програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко розповів присутнім про напрямки співробітництва з Мінветеранів у 2021 році. Зокрема, про оснащення Міністерства онлайн-інструментами та можливостями для психосоціальної реабілітації та професійної адаптації ветеранів і членів їхніх сімей на національному та місцевому рівнях. Йдеться про розробку модуля для системи «е-Ветеран» щодо можливостей професійної перепідготовки, а також створення електронного реєстру сертифікованих постачальників послуг з психологічної реабілітації.

  Також за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні було проведено серію з 10 регіональних круглих столів, присвячених кращим практикам надання соціальної і психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх родин у громадах. «Розроблено рекомендації для постачальників соціальних послуг у територіальних громадах для ветеранів та членів їхніх родин», – зазначив Сергій Гриненко.

  Експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні Віталій Климчук представив учасникам зустрічі рекомендації для місцевих органів влади з організації в громадах психосоціальної допомоги ветеранам та членам їхніх родин, яку розробила команда Координатора проектів ОБСЄ в Україні.