• In English
 • Одне з головних завдань Мінсоцполітики – побудувати систему надання соціальних послуг, наближену до кращих європейських практик
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 березня 2021 року о 15:33

  Одне з головних завдань Мінсоцполітики – забезпечити наших громадян якісною, доступною, своєчасною підтримкою, побудувати систему надання соціальних послуг, наближену до кращих європейських практик, - заявила під час Форуму „Практика, досвід роботи та перспективи надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин” заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук.

  На Форумі були представлені найкращі практики та успішні кейси надання соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій АТО/ООС та членам їх родин в Україні.

  За словами Ольги Ревук, з початком реформи децентралізації Міністерство надавало методичну та іншу допомогу регіонам, територіальним громадам у побудові системи надання соціальних послуг, адже громади здобули певний ресурс, фінанси, повноваження, а поряд з цим і величезну відповідальність за мешканців своєї громади, їхнє благополуччя, комфортні та безпечні умови життя в громаді.

  Заступник Міністра торкнулася проблеми збільшення випадків домашнього насильства, у тому числі в сім’ях ветеранів АТО/ООС.

  «Довготривалий збройний конфлікт, економічна криза, пандемія, фінансова скрута, втрата роботи, соціальних контактів, обмеженість у доступі до необхідних послуг, вимушена самоізоляція, збільшення обсягів неоплачуваної домашньої праці, – все це та інші фактори спричинили ріст випадків домашнього насильства», – сказала Ольга Ревук.

  Заступник Міністра підкреслила, що в умовах пандемії одним з першочергових завдань є забезпечення безперебійної роботи спеціалізованих служб підтримки для постраждалих осіб.

  Нагадаємо, на сьогодні мережа спеціалізованих установ, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, складається із:

  • 21 центра соціально-психологічної допомоги,
  • 33 притулків / відділень,
  • 410 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги,
  • 2 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб,
  • 11 центрів денного перебування постраждалих осіб.