• In English
 • Одеські аудитори за січень – червень 2021 року забезпечили відшкодування втрат на 108 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 21 липня 2021 року о 11:15

  За січень – червень 2021 року працівники Південного офісу Держаудитслужби провели 31 ревізію, 7 аудитів, 17 перевірок закупівель. За результатами проведених ревізій працівники офісу виявили втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 394,1 млн грн.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі об’єкти контролю відшкодували (з урахуванням порушень, виявлених у попередні роки) 107,8 млн грн втрат.

  До установ та організацій, у яких виявлено бюджетні порушення, у 13 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення або призупинення бюджетних асигнувань тощо, а керівникам надіслано попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

  З метою реалізації результатів контролю до правоохоронних органів передано 35 матеріалів ревізій, перевірок закупівель та аудитів. За результатами їх розгляду розпочато 18 досудових розслідувань, долучено до кримінальних проваджень 23 матеріали, вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  Окрім цього, за півроку завершено 7 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання та виконання місцевих бюджетів. Встановлено фактів неефективних управлінських дій та рішень, що призвели (можуть призвести) до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 544,4 млн грн. Аудитори надали 91 пропозицію щодо підвищення ефективності використання фінансових ресурсів і майна, з яких враховано (з урахуванням попередніх років) 42. Загальна сума досягнутого економічного ефекту за результатом впроваджених рекомендації становить майже 160,3 млн грн.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 10 млн грн.

  За вчинені фінансові порушення 78 посадових осіб підконтрольних об’єктів притягнуто до адміністративної відповідальності, 56 – до матеріальної та дисциплінарної.