27 листопада за участю заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева відбулось Черкаське обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
У заході взяли участь понад 68 учасників – представників органів місцевого самоврядування, районних та обласної рад, Черкаської обласної військової адміністрації та представників центральних органів виконавчої влади.
Загалом були обговорені питання подальшої стратегії країни у війні, реалізації ветеранської політики в Черкаській області та питання місцевих бюджетів: завершення 2024 року та пріоритети на 2025 рік.
Щодо фінансових показників заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев насамперед наголосив, що майже 60 % коштів державного бюджету спрямовуються на потреби сил безпеки і оборони. Інша частина коштів – 40 % всі соціальні та гуманітарні напрями, які повністю покриваються за рахунок міжнародних партнерів.
«Місцеві бюджети Черкаської області мають позитивну динаміку з виконання доходів загального фонду. Приріст доходів до минулого року становить 21,2 %. Проте, якщо подивитись динаміку в розрізі громад, можна стверджувати, що у деяких громадах є перевищення доходів – 40 %, у деяких – взагалі зниження порівняно з попереднім роком», – наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Однак, за його словами, основним завданням місцевої влади є ефективне і раціональне використання коштів для задоволення потреб мешканців громад в умовах воєнного стану. Проте з цим є певні проблеми.
«Наприклад, у 2023 році рішеннями Уряду було виділено місцевим бюджетам 2,9 млрд грн на покращення матеріально-технічної бази шкіл, зокрема для облаштування кабінетів з викладання предмета «Захист України» – 1,7 млрд гривень. Водночас залишок невикористаних коштів становить 2,3 млрд грн, а касові видатки за понад рік – лише 20,8 % (610,4 млн гривень). Це свідчить, що виділені державою кошти не досягають своєї мети щодо покращення та облаштування умов навчання наших дітей», – зазначив Роман Єрмоличев.
«Окремі місцеві громади, попри все, показують приклад як ефективно використовувати кошти. Їх досвід варто поширювати, а громади – стимулювати. Наприклад, у державному бюджеті Уряд передбачив 11,8 млрд грн на публічні інвестиційні проекти. Кошти буде спрямовано на облаштування укриттів, придбання шкільних автобусів, розвиток Нової української школи та модернізацію матеріально-технічної бази сфери освіти», – наголосив Роман Єрмоличев.