• In English
 • Очікуємо, що чітку позицію єврокомісара Кадрі Сімсон щодо деокупації ЗАЕС підтримає міжнародна спільнота, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 серпня 2022 року о 23:10

  Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Єврокомісії та Єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон за чітку позицію щодо необхідності негайної деокупації Запорізької АЕС.

  Про це Міністр енергетики написав на своїй сторінці у Facebook.

  «Опублікована заява європейського комісара з енергетичних питань Кадрі Сімсон є суттю позиції, яку ми очікуємо від міжнародної спільноти перед обличчям найбільшої ядерної загрози, створеної росією. Державний ядерний тероризм немислимий. Потрібно зупинити його за будь-яку ціну, включно з посиленням міжнародних санкцій. Лише спільним міжнародним тиском ми змусимо росіян залишити станцію і вивести світ з-під загрози ядерної катастрофи», - наголосив Герман Галущенко.


  Наводимо переклад тексту заяви Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

  «Рішуче засуджую нещодавній обстріл Запорізької АЕС, найбільшої атомної електростанції Європи, який завдав значної шкоди інфраструктурі, зокрема поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива та на майданчику станції.

  Така безрозсудна поведінка російських збройних сил становить велику небезпеку для безпечної експлуатації станції, значно збільшуючи ризик ядерної аварії, і це не повинно повторитися.

  Інформація, отримана із моніторингових систем радіоактивності ЄС, а також із міжнародних джерел, не вказує ні на підвищення радіоактивності в Україні та ЄС, ні на безпосередню радіаційну загрозу, проте воєнні дії навколо атомних електростанцій є неприйнятно небезпечними. ЄС закликає Росію забезпечити швидке проведення ремонтних робіт та гарантувати безпеку працівників, які беруть участь у них та в експлуатації Запорізької АЕС.

  ЄС підтверджує, що розміщення російського військового персоналу та російських військових озброєнь на Запорізькому ядерному об'єкті є відкритим порушенням усіх узгоджених на міжнародному рівні положень про безпеку та гарантії. Російські військові та інший персонал повинні без зволікання залишити майданчик, щоб український оператор міг безпечно експлуатувати станцію як невід'ємну частину енергосистеми України. Українським органам з ядерної безпеки має бути дозволено повною мірою здійснювати свій регулюючий контроль, включаючи доступ на майданчик для виконання своїх обов'язків відповідно до міжнародних конвенцій та стандартів безпеки МАГАТЕ.

  Єврокомісія перебуває у тісному контакті як з МАГАТЕ, так і з владою України для оцінки ризиків, пов'язаних із нещодавніми інцидентами, та підтримки заходів щодо виправлення ситуації. Комісія продовжує уважно стежити за ситуацією у Запоріжжі та загалом в Україні.

  ЄС є найбільшим постачальником матеріально-технічної допомоги Україні на загальну суму понад 400 мільйонів євро, включаючи критично важливе обладнання для хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного (ХБРЯ) захисту. Комісія також продовжить надавати допомогу Чорнобильській АЕС та Зоні відчуження через Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки (INSC) з метою зменшення збитків, заподіяних російськими військами, які дотепер оцінювалися у приблизно 80 мільйонів євро додаткових коштів».

  Оригінал тексту – за посиланням https://bit.ly/3p4Lby8