• In English
 • Об’єкт будівництва не може бути прийнятий в експлуатацію, якщо він не відповідає вимогам безбар’єрності, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 14:54

  Сьогодні Верховна Рада 230 голосами підтримала за основу законопроект № 7370 – зміни до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Він забезпечує умови створення безбар’єрного доступу до приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності.

  За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, розбудова безбар’єрного простору, захист інтересів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності є одним з ключових завдань Мінрегіону та держави.

  Це відповідає, у тому числі, міжнародним зобов’язанням України відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка визначає необхідність забезпечення осіб з інвалідністю фізичним доступом до соціального, економічного та культурного оточення, до закладів охорони здоров’я та освіти, до всіх громадських приміщень, включаючи суди.

  «Для нас важливо, щоб інтереси осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення враховувалися при здійсненні містобудівної діяльності згідно з новими ДБН. Будь-які перешкоди, що ускладнюють або унеможливлюють доступ до житлових будинків, інших споруд, лікарень, аптек, магазинів та до робочих місць для згаданих осіб, мають бути усунуті. Сьогодні при будівництві нових об’єктів за вимогами нових ДБН інтереси таких груп населення здебільшого враховуються. Однак будинки та громадські споруди всіх форм власності, збудовані та прийняті в експлуатацію до травня 2007 року, здебільшого не відповідають вимогам щодо доступності», – зазначив Геннадій Зубко.

  Для проведення реконструкції таких об’єктів існують суттєві невиправдані перешкоди внаслідок прогалин у законодавстві. Так, будівництво пандусів, підйомників, платформ досі потребувало використання земельної ділянки для їх розміщення. Встановлена ж загальна процедура відведення земельних ділянок під будівництво не стимулювала замовника будівництва до забезпечення безбар’єрності. Через складність процедур, вартість, тривалість оформлення та інколи навіть необхідність проведення аукціонів для відведення невеличкої земельної ділянки. Тепер це усунуто шляхом виключення необхідності відведення земельної ділянки та використання таких земельних ділянок.

  Геннадій Зубко зазначив, що Мінрегіон виступає за впровадження кращого світового досвіду у цій сфері. Прийняття закону надалі дозволить облаштування безбар’єрного доступу для людей з особливими потребами до всіх об’єктів житлово-комунального та громадського призначення. Навіть за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

  «І найголовніше: об’єкт, що здається, не може бути прийнятий в експлуатацію, у разі якщо він не відповідає вимогам будівельних норм, державним стандартам і правилам щодо доступності для згаданих осіб», – заявив Віце-прем’єр-міністр. Він також нагадав, що Мінрегіоном розроблено і затверджено нові державні будівельні норми щодо доступності – ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд», які охоплюють практично всі категорії осіб з інвалідністю (маломобільні групи, люди з проблемами зору, слуху, порушеннями нервової системи) і є обов’язковими до виконання.