Об’єднання «Центренерго» і державних вугільних шахт створить замкнений цикл виробництва електроенергії
Сьогодні на засіданні Уряд прийняв постанову «Про припинення ліквідації Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», розроблену Міністерством енергетики.
Мета документа – відновити діяльність НАК «ЕКУ», на основі якої буде створено суб’єкт господарювання, що об’єднає державний пакет акцій ПАТ «Центренерго» та частину державних вугільних активів.
«Таке рішення дасть змогу максимізувати ефективність роботи ПАТ «Центренерго» та постачальників її основного паливного ресурсу – вугілля. Завдяки створенню такої об’єднаної компанії буде сформовано замкнений цикл видобутку і постачання вугілля та виробництва електроенергії», – зазначив перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко.
Після відновлення роботи НАК «ЕКУ» Міненерго передасть функції з її управління до Фонду державного майна як органу управління ПАТ «Центренерго». Потім ФДМУ має передати акції «Центренерго» до об’єднаної компанії.
Після цього Фонд має забезпечити підготовку об’єднаної компанії до приватизації.