• In English
 • «Об’єднані зусилля-2021»: ми продемонстрували високий рівень взаємосумісності з підрозділами держав-членів НАТО, – Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 28 вересня 2021 року о 13:12

  Сьогодні, 28 вересня, Міністр оборони України Андрій Таран та Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний ознайомилися із ходом проведення стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля-2021» у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (с. Старичі Львівської області).

  За словами Міністра оборони, «Об’єднані зусилля-2021» є важливим кроком до набуття взаємосумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів, адже цьогоріч у навчанні беруть участь представники 11 держав-членів НАТО та з 4 країн-партнерів.

  «Ще на початку свого перебування на посаді Міністра оборони я визначав головним завданням досягти взаємосумісності з НАТО, щоб ми були здатні спільно діяти на полі бою. І сьогодні ми побачили, що ця взаємосумісність була продемонстрована на високому рівні. Наші партнери залучалися як до штабної, так і до практичної фази «Об’єднаних зусиль-2021», і всюди ми констатуємо спроможність діяти спільно», – зазначив Андрій Таран.

  Міністр оборони наголосив, що українські військовослужбовці здатні спільно з іноземними колегами планувати, аналізувати хід бойових дій, отримувати розвідувальну інформацію, обмінюватися нею і використовувати її для успішного виконання завдань. Це, як відзначив очільник українського оборонного відомства, було продемонстровано під час виконання навчального завдання – штурму умовного містечка.

  «Представники Румунії, Болгарії та інших країн під керівництвом українського командира батальйону успішно виконали навчальні завдання.

  Були задіяні бойові вертольоти, виконувалося десантування. Ми побачили наскільки важливо, щоб військовослужбовці з різних країн навчилися розуміти один одного», – додав Андрій Таран.

  Слід відзначити, що стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля-2021» підготовлене повністю за стандартами НАТО, починаючи від початкової конференції, яка була проведена у січні, і завершуючи відпрацюванням усіх планувальних документів, які стосуються цих навчань.