• In English
 • Об’єднані громади, які працюють в новому форматі з перших років реформи, мають стати активними провідниками змін, - В’ячеслав Негода

  Зростає активність громад у процесі побудови своєї спроможності. Рішення Центральної виборчої комісії вже очікують:

  68 об’єднаних територіальних громад;

  37 рад, які приєдналися до 23 вже діючих об’єднаних громад.

  Доля 50 ОТГ в руках поки обласних державних адміністрацій:

  13 ОТГ, по яких готуються звернення до ЦВК;

  37 ОТГ, які очікують висновків від ОДА щодо відповідності рішень про об’єднання чинному законодавству.

  Ще 34 ОТГ – на стадії прийняття остаточного рішення про об’єднання. Такі дані моніторингу Мінрегіону, підготовленого на основі даних обласних державних адміністрацій.

  Динаміка формування спроможних громад позитивна, однак викликає стурбованість те, що у 128 районах в Україні досі не сформовано жодної об’єднаної громади.

  «Так не буває, що в одному районі люди підтримали об’єднання і вже сьогодні мають хороші результати, а в сусідньому районі люди ніби самі собі вороги і не хочуть змін. Причини, які стримують об’єднання в цих районах, мають імена і прізвища. Люди мають допомогти нам ідентифікувати ці причини. Чинити опір змінам, які люди чекали більше двох десятків років, не припустимо», — прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

  Він також закликав об’єднані громади, які працюють в новому форматі з перших років реформи, стати активними провідниками змін.

  «Вони як ніхто здатні сьогодні оцінити важливість реформи. А окрім позитивного досвіду, вони можуть поділитися і власними помилками, щоб інші їх не повторювали. Мова не йде про те, що хтось комусь має себе нав’язувати. Мова про те, що той, хто сьогодні має ще якісь сумніви щодо потрібності реформи або більше вірить лячним міфам, що це знищить село, має мислити критично і шукати відповіді на питання у нових лідерів місцевого самоврядування, у діючих об’єднаних громадах. Кожен з них сьогодні скаже, що найважчий – перший крок. Пасивність ніколи не була каталізатором змін на краще, хіба навпаки. Якщо нічого не робити, то нічого і не зміниться», — сказав перший заступник Міністра.

  Нагадаємо, у 2015 році, першими були створені 159 об’єднаних громад. Сьогодні вони зробили поступ у своєму економічному і соціальному розвитку і стали натхненниками для тих громад, які створювалися пізніше. Всього в Україні вже 705 ОТГ, які провели перші місцеві вибори.