• In English
 • Об’єднані громади Дніпропетровщини матимуть власних дільничних офіцерів
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 21 грудня 2018 року о 16:59

  Об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини посилять охорону правопорядку. На 32-х територіях з’являться власні дільничні офіцери. Вони стануть до роботи вже навесні 2019 року. Відповідний Меморандум підписали сьогодні голови ОТГ та Головне управління Національної поліції України в Дніпропетровській області.
  «Сьогоднішній Меморандум – результат реформи децентралізації. Громади матимуть власних дільничних офіцерів, які забезпечуватимуть правопорядок. Напрямки діяльності визначатимуть самі території. Адже на місцях краще знають, на чому зробити акцент», – сказав заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.
  Дніпропетровщина перша в Україні впроваджує таку практику. У 31 громаді та одній селищній раді відкрито 54 вакансії.
  «До конкурсу залучаються виключно діючі поліцейських, які мають 2-річний досвід роботи та посвідчення водія, знають законодавство, вміють працювати з документами, – наголосив начальник департаменту превентивної діяльності Нацполіції України Ігор Бабич. – Нині у кожній громаді є певна кількість поліцейських. Ми пропонуємо їм пройти відбір. Акцент – на активних та молодих. До конкурсної комісії долучаться очільники територій. Саме вони допоможуть визначитися з кандидатами».
  Анкети – на сайті Нацполіції України. Подання кандидатур – до 13 січня. Після – аналіз, тестування. Майбутніх офіцерів перевірять на знання законодавства, логіку, комунікабельність. Так будуть сформовані рейтингові бали. У лютому – співбесіди. Після – підготовка. У травні – дільничні офіцери вже стануть до роботи.
  «Довго на це чекали. Адже таких фахівців нам бракувало. Як громада, зробимо все, аби забезпечити професіоналів усім необхідним. Це автомобіль, власне житло», – зауважив голова Вакулівської ОТГ Артур Шевцов.
  Нові офіцери виконуватимуть усі функції дільничного, а ще, серед іншого, зможуть регулювати дорожній рух, виписувати штрафи за порушення, працювати з родинами, які знаходяться у складній життєвій ситуації.