• In English
 • Оборонні відомства України та Польщі підписали План двостороннього співробітництва
  Міністерство оборони України, опубліковано 20 червня 2018 року о 15:59

  Сьогодні, 20 червня, у Києві заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко провів зустріч з Державним підсекретарем Міністерства національної оборони Республіки Польща Томашем Шатковським.

  «Цей візит придасть нової динаміки нашому стратегічному діалогу і дозволить напрацювати нові плани щодо нашої подальшої співпраці. Хотілося б відзначити величезну роль Польщі у підтримці України в сучасних умовах, що є серйозним сигналом для нашого стратегічного партнерства», – зазначив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  Сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва в оборонній сфері, питання глобальної та регіональної безпеки, стан та перспективи військово-технічного співробітництва, результати зустрічі глав оборонних відомств України та Республіка Польща в рамках проведення засідання ПАР НАТО на рівні міністрів оборони держав-членів НАТО та держав-контрибуторів тренувально-дорадчої Місії НАТО «Рішуча підтримка» в Ісламській Республіці Афганістан, яке проходило у м. Брюссель 07-08 червня 2018 року.

  Говорячи про стан реформування Збройних Сил України, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції розповів про основні трансформаційні процеси, які відбулися останнім часом в українській армії.

  Анатолій Петренко відзначив, що у Верховній Раді України наразі розглядається проект Закону України «Про національну безпеку України», який практично встановлює в нормативному полі всі прогресивні та трансформаційні процеси України, визначені у Стратегічному оборонному бюлетені.

  Польська сторона запевнила в продовженні підтримки всіх євроатлантичних прагнень України, а також її зусиль щодо захисту незалежності та територіальної цілісності.

  «Україна – це наш стратегічний партнер», – наголосив Томаш Шатковський.

  За результатами зустрічі сторони підписали План двостороннього співробітництва між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Польща.