• In English
 • Олексій Резніков зустрівся з представниками Європейської Ради з міжнародних відносин
  Міністерство оборони України, опубліковано 06 липня 2023 року о 20:16

  Міністр оборони України Олексій Резніков у Києві зустрівся з делегацією аналітичного центру Європейської Ради з міжнародних відносин (ECFR) на чолі з професором Європейських наук Оксфордського університету Тімоті Гартоном Ешем.

  Олексій Резніков розповів представникам Європейської Ради про пріоритетні потреби в озброєнні, які сьогодні має Україна.

  «Пріоритет номер один – це засоби ППО. Нам потрібні більш складні системи, такі як Patriot, NASAMS, IRIS-T, SAMP-T, системи малого радіуса дії. Бойові літаки. Але це політичне рішення. Я сподіваюсь, ми матимемо F-16, це реалістичний план. Пріоритетом номером два є різні типи артилерії та боєприпаси до них. Зброя для боротьби з дронами, які росіяни масово запускають по Україні. Нам потрібні дешевші рішення. Ми потребуємо радари, системи виявлення повітряних цілей для їх ефективного знищення, - зазначив Міністр оборони України.

  З огляду на майбутній саміт НАТО, який відбудеться вже наступного тижня у Вільнюсі, сторони обговорили очікування та перспективи для України.

  «Ми реалістично дивимось на життя і розуміємо, що в час війни не отримаємо членства в НАТО. Однак залишається відкритим питання: коли ми переможемо, а так буде 100-відсотково, якою буде безпекова архітектура у світі, зокрема у Європі? Україна є східним щитом Європи. росія ж, у свою чергу, залишається імперією-агресором, яка мріє про gathering land plan. Якщо б Україна впала, наступними країнами стали б Польща, Литва, Латвія, Естонія. І росіяни, можливо, зупинилися б, якби відбудували Берлінський мур. Згідно з соцопитуванням одного з їхніх аналітичних центрів восени 2021 року, більш ніж 80% росіян були переконані, що окупація Естонії та Польщі є гарною ідеєю. Так, це їхнє мислення. І відбудова Берлінської стіни – це не метафора, це реальний план росії. Саме тому ми повинні зупинити їх разом! Саме тому повинна бути об’єднана архітектура безпеки в Європі», - наголосив Олексій Резніков.

  Він зауважив, що членство України в Альянсі є абсолютним інтересом НАТО, адже українська армія єдина у світі, яка має настільки багатий бойовий досвід у стримуванні й відбитті російських військ.

  «Ми маємо належний рівень взаємосумісності з НАТО, рівень впроваджених стандартів, рівень проведення спільних операцій. Сподівання українців щодо вступу до Альянсу надзвичайно високі, близько 90% громадян підтримують вступ, це вперше в історії України. Тому ми очікуємо серйозного, реального, прагматичного та практичного сигналу, що Україна стане членом НАТО де-юре, адже ми вже партнер Альянсу де-факто», - зауважив Міністр.

  Олексій Резніков подякував іноземним партнерам, які разом з Україною з перших днів повномасштабної війни, за інвестиції в нашу майбутню перемогу. Він наголосив, що перемога для України – це відновлення суверенного контролю над усією територією в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим, Донеччину та Луганщину.