• In English
 • Обережно, фейк: науковців вводять в оману, пропонуючи опублікувати статті у підробних виданнях, що нібито входять до Scopus та Web of Science
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 20 березня 2018 року о 15:32

  Під час розгляду атестаційних справ здобувачів вчених звань у МОН було виявлено, що деякі здобувачі публікують свої наукові результати у фейкових виданнях, перелік яких розміщений на web-сайті Міжнародного агентства з розвитку культури, освіти та науки (http://iadces.com/ru/).

  Для того щоб попередити усіх можливих жертв обману, Міністерство освіти і науки України підготувало листа, в якому попереджає про фейкові видання керівників вчених (науково-технічних) рад закладів вищої освіти (наукових установ), а також самих здобувачів вчених звань.

  Наприклад, у одному з оголошень, розміщеному на сайті з пропозицією публікації у фейкових виданнях, міститься інформація, що Міжнародне агентство з розвитку культури, освіти та науки спільно з Асоціацією з вивчення медичної освіти (Велика Британія) запрошує до друку в науковому періодичному журналі Medical Education (ISSN: 0308-0110 Online ISSN: 1365-2923). В оголошенні  зазначається,  що матеріали видання розміщуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science. У повідомленні також вказується, що  вартість послуги становить 99 доларів США.

  Після «опублікування» автори отримують електронний варіант номера журналу у вигляді, який відрізняється від оригінального номера видання лише за порядковим номером випуску.