• In English
 • НСЗУ: Тариф за лікування пацієнтів з COVID-19 зріс до 634 тис. гривень
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 07:34

  З 1 листопада 2021 року Національна служба здоров’я України платитиме за одну команду, яка надає допомогу пацієнтам з COVID-19 у стаціонарі медзакладу, 634 330 гривень. Тариф зріс на 56,6 тис. грн. 

  Відповідні зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у ІІ-ІV кварталах 2021 року прийняли 17 листопада, на засіданні Уряду.

  Збільшилася глобальна ставка за укомплектованість медичним персоналом, медичними виробами та ліками для закладів, які мають договір на пакет «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19».

  Згідно з умовами договору, окрім глобальної ставки, на суму оплати впливає кількість медичних команд, які надають допомогу пацієнтам, інтенсивність роботи закладу та навантаження на медичних працівників. Національна служба здоров’я оплачує лікування пацієнтів з коронавірусом після того, як заклад прозвітує про зроблену роботу та кількість пролікованих пацієнтів.

  Наразі договір з НСЗУ за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19» мають 497 медзакладів. З початку року НСЗУ виплатила за лікування пацієнтів з коронавірусом у стаціонарі 11,4 млрд грн.

  Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19 - безоплатна. Вартість лікування покриває НСЗУ. У перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі входять:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;

  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, рівень глюкози в крові, бактеріологічні та інші;

  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;

  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;

  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;

  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;

  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.

  Нагадаємо, що у жовтні тариф на медичні послуги із стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 становив понад 577 тис. грн. А у період з 1 квітня до 30 вересня 2021 року - 554 тис. грн.