• In English
 • НСЗУ: Зарплати медиків у IV-му кварталі, порівняно з попереднім, зросли на 30 %
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 15 березня 2021 року о 15:16


  У 2020 році у середньому розмір заробітної плати лікарів спеціалізованих медичних закладів становив 11  тис. грн, медичних сестер - 9 тис. грн, молодшого медперсоналу - понад 7 тис. грн.

  Медичні заклади, які працюють за Програмою медичних гарантій і отримують кошти за договором з НСЗУ, раз у квартал надають нам свою фінансову звітність. Завдяки цьому ми знаємо, скільки витрачають медичні заклади на оплату праці своїх працівників. 

  Практично у всіх лікарнях, які законтрактовані на велику кількість пакетів, серед яких і пріоритетні послуги, є умови для того, щоб підвищити заробітну плату.  На початок 2021 року на рахунках у закладах, які отримують кошти за договором з НСЗУ, зберігалося 16 млрд грн. Це 17% від коштів, які НСЗУ виплатила закладам у 2020 році.

  1350 закладів - це 54% від загальної кількості комунальних закладів, що уклали договір з НСЗУ та прозвітували про свої доходи та витрати за минулий рік, мають на своєму рахунку залишок понад 1 млн грн. За даними звітів закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, у IV-му кварталі 2020 року витрати на зарплати медичних працівників зросли, порівняно з періодом ІІ-го та ІІІ-го кварталів, приблизно на 30%.

  Розмір зарплати визначається колективним договором, який укладають працівники закладу і керівник. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними постановами, зараз стала відповідальністю адміністрації лікарні.  НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат, а лише оплачує надані медичні послуги згідно зі звітами про їх надання.

  Спеціалізована медична ланка почала працювати за Програмою медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. Починаючи з цього періоду ми можемо бачити, якими є витрати на оплату праці.

  Більш детельно на сайті НСЗУ /за посиланням/.