• In English
 • Нову Програму відновлення енергетичного сектору та зміцнення його стійкості буде реалізовано ПРООН та Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 17:05

  Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів зустріч з в.о. директора Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН, UNDP) у справах Європи та СНД Мариною Уолтер та в.о. постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані. У зустрічі також взяли участь керівник Апарату РНБО Андрій Зюзь, представники структурних підрозділів Міненерго, Апарату РНБО та Представництва ПРООН в Україні.

  Ярослав Демченков подякував Програмі розвитку ООН за активну позицію з підтримки української енергетики у воєнний час та допомогу, яка надавалась до війни у здійсненні енергетичного переходу.

  «Хочу акцентувати особливу увагу на важливості підтримки відновлення критичної енергетичної інфраструктури України. Ворог завдає удари по об’єктах енергосектору та мережах, що призводить не лише до порушення енергопостачання суб’єктів господарювання і побутових споживачів, а й до людських жертв, матеріальних збитків та зниження обороноздатності країни. Тому допомога міжнародних партнерів, зокрема, організацій системи ООН, є дуже важливою для енергетичних компаній на місцях, операторів систем розподілу, які відповідають за експлуатацію електричних та газових мереж, компаній генерації тощо», - зазначив заступник Міністра.

  Під час зустрічі було відзначено успішність співпраці ПРООН і окремих державних компаній у підготовці та реалізації спільних проектів з відновлення об’єктів, які постраждали під час бойових дій.

  «Допомога ПРООН вкрай важлива для якісного відновлення пошкоджених елементів інфраструктури. Працівники енергетичних компаній на місцях є героями, вони докладають всіх зусиль, щоб оперативно відновлювати ключові пункти зруйнованої інфраструктури. Але через значні обсяги руйнування вони потребують підтримки сучасним технологічним обладнанням, інструментами, автотранспортом для проведення ремонтних робіт, засобами особистої безпеки, пальним тощо», - зазначив Ярослав Демченков.

  Сторони домовилися, що роботу з підтримки енергосектору буде посилено в рамках нової Програми відновлення енергетичного сектору та зміцнення його стійкості (Ukraine Energy Sector Recovery and Resilience-Building Program).

  Першочергове завдання нової програми – це проекти швидкого відновлення енергетичних об‘єктів. У перспективі – реалізація проектів з післявоєнної відбудови об’єктів критичної енергетичної інфраструктури на основі новітніх технологій та принципів сталого розвитку.

  Також планується створити групу постійно діючих експертів – інженерів, фахівців з проектного менеджменту, закупівель та інших сфер, які надаватимуть допомогу Міненерго та енергетичним компаніям в технічній експертизі руйнацій, пошуку найкращих варіантів якісного відновлення зруйнованих об’єктів, а також у підготовці відповідних проектів для отримання технічної допомоги або інвестиційного фінансування. І у подальшому супроводі реалізації цих проектів в Україні.

  -