• In English
 • Новосформований дивізіон малих броньованих артилерійських катерів вперше провів тактичні навчання у Чорному морі
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 липня 2018 року о 15:21

  Без нових кораблів та катерів українським військовим морякам не можливо виконувати завдання за призначенням. На цьому сьогодні, 1 липня, в Одесі наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час урочистостей, присвячених Дню Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

  За його словами, держава робить все можливе, аби відновити втрати, спричинені окупацією Росією Криму та Севастополя. Міністр оборони відзначив, що сьогодні корабельно-катерний склад ВМС поповнився новими малими броньованими артилерійськими катерами. Бойові одиниці отримали назви українських міст «Лубни», «Вишгород», «Кременчук» та «Нікополь».

  Міністр оборони України урочисто вручив військово-морські прапори командирам катерів.

  Одразу після завершення урочистостей новосформований дивізіон катерів, до складу якого ввійшли також однотипні МБАК «Акерман» та «Бердянськ», вийшов у море, де вперше провів тактичні навчання.

  Метою військово-морських маневрів є перевірка рівня керованості дивізіоном його командуванням, зв'язок, морський вишкіл екіпажів та тактико-технічні характеристики нових бойових одиниць. Навчання у морі проводилися за підтримки морської авіації. Для цього була задіяна пара вертольотів Мі-14 морської авіаційної бригади ВМСЗС України.

  Під час навчань було проведено розгортання дивізіону у тактичні групи катерів, тактичне маневрування, заняття вогневої позиції під прикриттям димової завіси, вихід у атаку на виявлену морську ціль з використанням сучасних цифрових засобів радіоелектронної боротьби.

  За ходом навчань спостерігали Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак та командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

  Керівник оборонного відомства дав високу оцінку діям екіпажів та командуванню дивізіону в цілому.