2 вересня Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель прокоментував, як відбуватиметься об'єднання міністерств та пояснив пріоритети діяльності новоствореного міністерства.
“Основна мета об'єднання двох міністерств - забезпечити комплексний підхід до державної політики у сфері використання природних ресурсів та енергії та сформувати єдину державну політику щодо подолання негативних наслідків глобальної зміни клімату. Такий підхід наразі є загальноприйнятим у європейській та світовій практиці, зокрема у таких країнах ЄС, як Франції, Данії, Греції, Португалії, а також Австралії”, - коментує рішення Олексій Оржель.
Новопризначений Міністр наголосив, що засобом подолання енергетичної бідності є економічне зростання та енергоефективність, а в програмі діяльності Уряду є плани щодо збільшення обсягів відновлюваної енергетики, нарощування видобутку власних енергоносіїв.
“Ми підтримуємо розвиток відновлювальної енергетики і з точки зору інвестицій та зменшення шкідливого впливу на довкілля. Ми повинні зрозуміти, які енерговтрати відбуваються в процесі споживання, і відтак створити комплексну урядову програму максимальної енергетичної та екологічної ефективності. Для очолюваного мною міністерства зростання економіки є також пріоритетом з акцентом на енергоефективність на рівні інфраструктури. Це є способом подолання енергетичної бідності”, - зазначив Олексій Оржель.
Також Міністр розповів щодо майбутніх поставок газу на територію України із Польщі, зокрема з балтійських морських терміналів прийому зрідженого газу.
“У нас була домовленість із польською стороною щодо забезпечення можливості інтерконектора, а також проведення усіх необхідних для цього робіт з обох сторін. Наступна робота проводитиметься на рівні експертних груп. Якщо інтерконектор почне функціонувати, ми обережно оцінюємо обсяг постачання газу в Україну в рамках 1 мільярда кубометрів. Однак, зважаючи на плани Польщі щодо збільшення потужностей термінала в Свіноустьє та будівництво термінала в Гданську, вже у найближчому майбутньому ми можемо розраховувати на значне збільшення обсягів газу, який може бути запропонований на ринку України зі сторони Польщі, що у свою чергу забезпечить повне завантаження транзитних потужностей”, - повідомив Міністр енергетики та захисту довкілля.