• In English
 • Нового зразка і зручне: курсантки крокуватимуть 24 серпня у спеціально розробленому взутті, — Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 липня 2021 року о 16:36

  Міністр оборони Андрій Таран повідомив, що відомством вже розроблено новий зразок взуття для військовослужбовців-жінок, що братимуть участь у Параді до Дня Незалежності 24 серпня. Нова модель матиме шнурівку, що краще утримуватиме взуття під час проходження, враховуватиме індивідуальні особливості стоп, а підбори стануть нижчими і зручнішими. Експериментальне взуття в необхідній кількості, саме для забезпечення особового складу парадної «коробки» військовослужбовців-жінок, відомство зможе організувати виготовлення найближчим часом.

  За словами Міністра, у разі позитивного досвіду використання даної моделі, вона може бути взята за основу як елемент парадного однострою для всіх військовослужбовців-жінок, який буде затверджено відповідним порядком. Поки що парадна форма регламентується нормами наказу Міністерства оборони від 2017 року.

  "Наказ щодо встановлення форми одягу для військовослужбовців-жінок, який передбачав туфлі, через які звинувачують Міністерство оборони, був прийнятий ще у 2017 році. А сьогодні окремі політичні сили просто з нічого роздмухали це питання, — зауважив Андрій Таран.

  Передбачається, що всі бойові частини на параді мають йти у польовій формі одягу, а небойові, тобто всі військові навчальні заклади — у парадній. Що ж до парадних розрахунків, окремих для військовослужбовців-чоловіків і військовослужбовців-жінок, було зазначено, що це обумовлено суто антропометричними відмінностями, зокрема, різною довжиною кроку у чоловіків і жінок.