• In English
 • Новим Прем’єр-міністром України став Олексій Гончарук
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2019 року о 17:53

  Верховна Рада призначила Олексія Гончарука Прем’єр-міністром України.

  Відповідне рішення підтримали 290 народних депутатів.

  Олексій Гончарук став наймолодшим Головою Уряду в історії України. До того як очолити Кабінет Міністрів, він працював заступником керівника Офісу Президента з економічних питань. В Офісі Президента Олексій Гончарук опікувався питанням реалізації реформ, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу, покращення інвестиційного клімату, відкриття ринку землі, та низкою інших.

  Зокрема, за час його перебування на посаді було підписано низку указів.

  Найбільш значущі серед них укази щодо протидії рейдерству та контрабанді, впровадження нових підходів в інфраструктурі. Зокрема, стосовно будівництва та ремонту доріг, а також покращення доступу до Інтернету по всій країні. Скасовано і мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів. Тепер нотаріусам можна буде платити менше 1% від вартості нерухомості.

  Із ключового був також скасований штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми за порушення касової дисципліни.

  З ініціативи Олексія Гончарука проведено повну  інвентаризацію указів Президента, після чого скасовано більше 160 застарілих, які заважали бізнесу працювати та створювали додаткові бюрократичні складнощі.

  До роботи в Офісі Президента Олексій Гончарук з 2015 року  очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO), який займається питаннями покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України. Під керівництвом Олексія Гончарука BRDO домігся скасування близько 1000 незаконних і неактуальних актів, а також ухвалення більше 50 рішень на користь бізнесу. Започатковано  реформу контролюючих органів, зокрема їх переорієнтацію на ризикоорієнтований підхід.

  Розроблено низку прогресивних онлайн-продуктів, зокрема портал покрокових інструкцій для започаткування власної справи, інспекційний портал, портал моніторингу використання коштів дорожнього фонду та низку інших.

  Довідково

  Олексій Гончарук більше десяти років займався юридичною практикою.

  Працював юристом, а згодом очолював юридичний відділ у компанії «PRIOR-Invest». В 2008 році заснував юридичну фірму «Constructive Lawyers», яка спеціалізується на наданні юридичних послуг у сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості.

  Був також позаштатним радником Степана Кубіва, Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Олексій Гончарук має три вищі освіти. Випускник «Аспен Інституту Київ».  Новим Прем’єр-міністром України став Олексій Гончарук