• In English
 • Нове фінансування від ЄІБ та Європейської Комісії, підписане у Берліні, дасть змогу залучити понад 1 мільярд євро для українського бізнесу та відновити місцеву критичну інфраструктуру
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 червня 2024 року о 07:01

  Нове фінансування для відновлення соціальної муніципальної інфраструктури та основних послуг, як-от шкіл, дитячих садків, лікарень та місцевого транспорту в українських містах.

  Заплановане впровадження європейської системи екстреної допомоги 112, реконструкція залізниці та пунктів перетину кордону з країнами-членами ЄС, а також модернізація київського метрополітену.

  Надання гарантій ЄС українським банкам для залучення понад 1 млрд євро у вигляді кредитів на підтримку малих та середніх підприємств.

  Завершення розробки нового загальноєвропейського механізму гарантування експортних кредитів на суму 300 млн євро для підтримки малих та середніх підприємств ЄС, які експортують в Україну.

  Розширення консультативної програми ЄС JASPERS для запуску та прискорення реалізації проєктів на місцях.

  На Конференції з відновлення України, організованій урядами Німеччини та України в Берліні, Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у співпраці з Європейською Комісією та Урядом України підписала низку важливих проєктів та партнерських угод, спрямованих на підтримку економічної та соціальної стійкості України.

  Президентка Групи ЄІБ Надя Кальвіньо, яка взяла участь у конференції разом із віцепрезиденткою ЄІБ Терезою Червінською, оголосила про підписання нових фінансових угод у межах двох програм гарантій ЄС для українських банків. Вони передбачають залучення понад 1 млрд євро кредитів для підтримки малих та середніх підприємств (МСП) в Україні. Підписані з Європейською Комісією та підтримані бюджетом ЄС ці гарантії, зокрема, допоможуть МСП, які постраждали від війни, ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, а також жінкам та молодим підприємцям, забезпечуючи ресурси для підтримки української економіки та створення робочих місць.

  Ще 100 мільйонів євро, також підписані сьогодні, допоможуть відновити базові послуги в українських містах, як-от постачання чистої води, та відбудувати важливу соціальну інфраструктуру, включно з лікарнями, соціальним житлом, школами та дитячими садками.

  Сьогодні також було оголошено про розширення провідної консультативної програми ЄС JASPERS для України. Завдяки JASPERS – у партнерстві Європейської Комісії та ЄІБ – буде запроваджено новий консультативний пакет ЄС сумою 20 мільйонів євро для підтримки українського уряду у підготовці якісних інвестиційних проєктів на місцях та зміцненні технічного потенціалу для ефективного використання коштів відновлення, як зазначено в рамковій програмі співпраці, що була підписана з Урядом України.

  Група ЄІБ також продовжує роботу над запуском інших важливих для України проєктів, що включає підтримку впровадження європейського екстреного номеру 112 і системи виклику, відновлення пошкоджених залізничних ліній, модернізацію залізничних пунктів перетину кордону з країнами-членами ЄС та модернізацію київського метрополітену. Ці проєкти, що відповідають пріоритетам України, будуть підписані найближчими тижнями за фінансової підтримки Фонду ЄІБ EU for Ukraine та програми ЄС “Ukraine Facility” на суму 50 млрд євро.

  У Берліні також було оголошено про план створення нового загальноєвропейського механізму гарантування експортних кредитів на суму 300 млн євро для підтримки малих і середніх компаній ЄС, які експортують в Україну. Він буде управлятися дочірньою структурою Групи ЄІБ з управління ризиковим капіталом, Європейським інвестиційним фондом та Європейською Комісією в межах її ключової інвестиційної програми InvestEU.

  Група ЄІБ також підписала низку нових партнерських угод з метою зміцнення енергетичної безпеки України та її «зеленого» переходу шляхом підтримки зусиль у сфері відновлюваної енергетики та декарбонізації. Зокрема, угоду укладено з Федеральним міністерством економіки та клімату Німеччини (BMWK) та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. Уряд Німеччини та ЄІБ нададуть грант у розмірі 20 мільйонів євро для програми “Renewable Energy Solution Programme (RES)” («Програма рішень для відновлюваної енергетики»).

  ЄІБ також приєднався до міжнародних альянсів державних органів, неурядових організацій та партнерів з приватного сектору з метою сприяння сталому зростанню, гендерній рівності та розвитку кваліфікованої робочої сили. Ще одне важливе партнерство передбачає збільшення доступності фінансування в національній валюті для МСП та компаній із середнім рівнем капіталізації в Україні.

  Перша віцепрем'єр-міністерка України - Міністерка економіки України Юлія Свириденко сказала: «Я хотіла б подякувати ЄІБ та Європейській Комісії за їхню постійну та вагому підтримку України. Значення сьогоднішніх підписань для нашої економіки важко переоцінити. Залучення понад 1 мільярда євро на кредитування місцевого бізнесу в Україні забезпечить суттєву фінансову підтримку та допомогу. Я також дуже рада, що підписаний нами проєкт із відновлення суттєво вплине на життя українців, покращуючи медичні заклади, освіту, соціальне житло та іншу критичну соціальну інфраструктуру. Нові партнерства також зміцнюють енергетичну безпеку України, що нині є життєво важливим для України. Я вдячна нашим партнерам за їхню вкрай цінну консультативну підтримку та за розширення програми JASPERS, яка посилить наші загальні зусилля з відновлення та розвитку в Україні».

  Більше читайте на сайті Мінекономіки.