• In English
 • Нова підсистема удосконалить пошук інформації про ВПО та стане ефективним інструментом для вирішення гуманітарних проблем переселенців, – Костянтин Кошеленко
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 04 січня 2023 року о 12:37

  Мінсоцполітики вітає створення нової підсистеми Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб «Інформаційно-пошукова система». Підсистема розроблена та впроваджена Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» за підтримки Проекту Ради Європи. Ця підсистема є механізмом багатофакторного параметричного пошуку інформації ВПО з інструментом гнучкого формування результатів відбору.

  «Система суттєво удосконалила процес пошуку ВПО на районному, регіональному та центральному рівнях, розширила його критерії та відобразила результати з підсумком і можливістю вивантаження його для використання в роботі.

  Також за допомогою ІПС став можливим пошук та відбір інформації про потреби ВПО: продуктові набори, зимовий одяг чи взуття, влаштування дітей в школу чи садок, лікування та реабілітаційні заходи тощо. Ця інформація важлива для прогнозування і оцінки потреб внутрішньо переміщених осіб та ефективного гуманітарного реагування.

  Наразі підсистема тестується в 10 районах Києва і до кінця січня буде впроваджена по всій території України», – зазначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Костянтин Кошеленко.

  Працівники органів соціального захисту населення та зацікавлені центральні органи виконавчої влади відтепер можуть здійснювати в базі ВПО онлайн пошук інформації про внутрішньо переміщених осіб за 42 реквізитами та їх довільною комбінацією, наприклад:

  - за даними довідки ВПО;

  - за адресним місцем проживання;

  - за місцем реєстрації;

  - за соціальним статусом;

  - за наявністю інвалідності та іншими критеріями.