• In English
 • Норвегія продовжить підтримку України у відновленні енергосектору: зустріч Германа Галущенка і посла Хелене Санд Андерсен
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 травня 2024 року о 19:10

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Хелене Санд Андерсен. Ключовою темою розмови стала допомога норвезької сторони у відновленні української енергетичної інфраструктури після російських атак.

  Очільник Міненерго поінформував пані посла про складну ситуацію в енергосистемі та втрату близько 8 ГВт потужностей внаслідок ворожих атак.

  «росіяни намагаються повністю зруйнувати наші маневрові потужності – теплову та гідрогенерацію. Імпорт наразі не покриває потреби, які збільшилися, зокрема через похолодання. Взимку ситуація може бути ще складнішою, адже очевидно, що атаки не припиняться. Тому ми проводимо ремонтні роботи і працюємо над нарощуванням потужностей розподіленої генерації на місцях», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр подякував Норвегії за вже надану підтримку українського енергосектору, а саме 42 вантажі гуманітарної допомоги загальною вагою понад 450 тонн, до яких увійшли силові трансформатори та трансформатори струму, електрогенератори, спецтехніка, кабель та інше обладнання, необхідне для ремонтних і відновлювальних робіт. 

  Сторони обговорили поточні потреби енергосектору в обладнанні для відновлювальних робіт, а також механізми закупівлі необхідного устаткування через Фонд підтримки енергетики України. Окремо наголошувалося на потребах у газових турбінах, газопоршневих установках та потужних генераторах для нарощування потужностей розподіленої генерації до наступного опалювального сезону. 

  Хелене Санд Андерсен підтвердила, що Норвегія продовжуватиме допомогу українській енергетиці, наразі країною вивчається залучення додаткових можливостей для допомоги у нинішній складній ситуації та для підготовки до зими. 

  Герман Галущенко подякував Норвегії за активну участь у робочій групі «Президентська Формула миру: радіаційна і ядерна безпека», а також підтримку української позиції щодо необхідності деокупації ЗАЕС на міжнародних майданчиках, зокрема МАГАТЕ. Також обговорювалися питання діяльності Міжурядової українсько-норвезької комісії з питань торговельно-економічної та бізнесової співпраці, співголовою якої з української сторони нещодавно було призначено Германа Галущенка.