• In English
 • Номінаційний комітет провів перше засідання в оновленому складі

  12 квітня відбулось перше засідання оновленого Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств (Номінаційний комітет).

  Як відомо, 21 березня Уряд підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо внесення змін до постанови КМУ №777. Цим рішенням Уряд змінив склад Номінаційного комітету й процедуру пошуку та відбору керівників. Постійними представниками Уряду в Номінаційному комітеті (членами Комітету з правом голосу) стали Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова. Четвертим членом комітету стане представник органу управління держпідприємства (змінюється для кожного конкурсу).

  «Скорочення кількості членів Номінаційного комітету та зниження рівня представництва до заступників міністрів є позитивною зміною, оскільки Номінаційний комітет стане більш ефективним та організованим. Він зможе швидко відібрати СЕО та незалежних членів наглядових рад для низки найбільших державних підприємств», - прокоментував перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

  Незалежними членами Номінаційного комітету Уряд обрав Директора представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунера, Голову регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсона Пеллмара, постійного представника Міжнародного валютного фонду в Україні Йосту Люнгмана, бізнес-омбудсмена в Україні Альгірдаса Шемету.

  В ході першого засідання Комітет з призначення обрав голову Комітету, його заступника та секретаря. Головою Номінаційного комітету став Шевкі Аджунер, заступником голови - Максим Нефьодов. Секретар Номінаційного комітету (без права голосу) - Оксана Загляда, Керівник експертної групи розвитку управління персоналом Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України.

  Члени Номінаційного комітету також обговорили вимоги до незалежних членів наглядових рад ПАТ «Укрзалізниця» та НЕК «Укренерго». Остаточні вимоги будуть ухвалені на засіданні в понеділок, 16 квітня. Після засідання в понеділок також будуть оголошені конкурси на незалежних членів наглядових рад ПАТ «Укрзалізниця» та НЕК «Укренерго».

  Коментуючи рішення Номінаційного комітету, перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова пояснила: «Ми дуже жорстко прописали вимоги щодо відсутності конфлікту інтересів у потенційних незалежних членів наглядових рад стратегічних компаній. Наша мета - залучити фахівців світового класу, не пов’язаних з зацікавленими особами, які хочуть зберегти незаконний вплив на наші держпідприємства».

  Номінаційний комітет також ухвалив вимоги до компаній-рекрутерів, які шукатимуть та проводитимуть перші співбесіди з потенційними керівниками та незалежними членами наглядових рад. Так, зокрема, це має бути компанія, яка має досвід роботи на українському ринку та входить до Асоціації консультантів з підбору керівного персоналу (Association of Executive Search and Leadership Consultants (AESC). Компанія-рекрутер зобов’язана буде долучити до пакета документів рекомендації, які б підтверджували успішний пошук топ-менеджерів саме в Україні.

  Закупівля послуг компанії-рекрутера відбуватиметься на відкритому тендері через систему публічних закупівель Prozorro. Послуги фахівця з добору персоналу можуть оплачуватися коштом держпідприємства або держбюджету, або міжнародної технічної допомоги.

  З новим механізмом відбору керівників особливо важливих державних підприємств детальніше можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2qtiOvK.