• In English
 • НКЦПФР зареєструвала випуск кредитних нот
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 08 червня 2023 року о 09:16

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) 7 червня прийняла рішення щодо реєстрації випуску кредитних нот серії А одного з товариств. Такий різновид цінного паперу реєструється регулятором вперше у відповідь на звернення емітента. Реєстрація випуску кредитних нот відбулась в рамках проведення пілотного проекту. 

  «Кредитна нота — це емісійний деривативний цінний папір, який пов’язаний з настанням події, пов’язаної із платоспроможністю третьої особи, зазначеної в рішенні про емісію кредитних нот. Оскільки є запит з боку емітента, а також інтерес потенційних учасників до цього інструменту, Комісія затвердила пілотний проект щодо Порядку емісії та реєстрації випуску кредитних нот ТОВ «МАРКЕТ КОНСАЛТ ПЛЮС».  Сподіваємося, що перший досвід буде успішним і результати сприятимуть популяризації кредитних нот для залучення необхідних ресурсів. Комісія завжди готова підтримати ініціативи учасників і сприяє виходу на ринок нових фінансових інструментів», — зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов. 

  Комісія зареєструвала випуск, до якого входить 334 тис. іменних відсоткових звичайних (незабезпечених) кредитних нот на загальну суму 334 млн грн., номінальною вартістю однієї кредитної ноти 1 тис. грн. Відсоткова ставка передбачена у розмірі 5% річних, термін обігу – 5 років. Подія, пов’язана з третьою особою: банкрутство такої третьої особи.

  Кредитна нота зобовʼязує емітента здійснювати виплату відсоткових доходів власнику такого цінного папера у розмірі та строки, встановлені рішенням про емісію кредитних нот. Погашення відбувається шляхом сплати емітентом власнику номінальної вартості кредитної ноти, за умови, що не відбулася подія, пов’язана із платоспроможністю третьої особи, зазначеної у рішенні про емісію кредитних нот. У разі настання події, пов’язаної із платоспроможністю третьої особи, зазначеної у рішенні про емісію, власник кредитної ноти втрачає право на одержання відсоткових доходів, а емітент цінного папера зобов’язаний викупити кредитну ноту за ціною, що визначається в порядку, передбаченому рішенням про емісію.