• In English
 • НКЦПФР схвалила зміни до процедури ліцензування професійних учасників ринків капіталу
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 06 грудня 2023 року о 15:35

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) схвалила проект змін до Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу.

  Проект розроблений з метою приведення нормативно-правового акту у відповідність до вимог:

  - Закону України «Про адміністративну процедуру»,

  - Закону України «Про акціонерні товариства»,

  - Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

  Ключові нововведення та зміни в документі пов’язані з виконанням норм Закону України «Про адміністративну процедуру». Зокрема, пропонується норма, що у разі подання неповного переліку документів або подання з порушенням вимог, визначених у даному документі, Комісія інформує заявника про залишення заяви про видачу ліцензії, заяви про анулювання ліцензії - без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання пакету документів та вказує на недоліки.

  Строк для усунення недоліків не може бути меншим п’яти робочих днів. А за клопотанням заявника Комісія може продовжити строк усунення виявлених недоліків.

  Так, у разі усунення недоліків у встановлений строк, заява про видачу ліцензії, заява про анулювання ліцензії вважається поданою в день її первинного подання. А строк розгляду документів продовжується на строк залишення заяви про видачу ліцензії, заяви про анулювання ліцензії без руху.

  Також документом передбачено можливість Комісії зупинення розгляду заяви про анулювання ліцензії у випадках, передбачених даним документом. При цьому строк розгляду продовжується з дня, коли обставини, що спричинили зупинення розгляду заяви, перестали існувати.

  Даний проект був обговорений з представниками ринку, які були залучені до роботи над документом. З проектом змін можна ознайомитись на офіційному вебсайті Комісії за посиланням: https://www.nssmc.gov.ua/document/?id=14132938