• In English
 • НКЦПФР повідомила про нові ліцензійні умови інвестиційних фірм
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 09 квітня 2024 року о 14:15

  На минулому тижні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було опубліковано нові ліцензійні умови щодо діяльності інвестиційних фірм (Рішенням №208 від 21.02.2024 року).

  Нові умови діяльності інвестиційних фірм розроблено та затверджено з метою узгодження провадження професійної діяльності з торгівлі фінансовими інструментами з вимогами законодавства, зокрема, Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». А також для імплементації законодавства Європейського Союзу в рамках євроінтеграції України.

  «Це новий документ, в якому Комісія спробувала досягти балансу між вимогами європейської регуляції та актуальністю і спроможністю реалізувати ці норми вітчизняним ринком, враховуючи його поточний стан. Наступною важливою складовою у процесі впорядкування діяльності інвестиційних фірм буде прийняття найближчим часом оновлених правил діяльності та вимог до договорів», - зазначив Член Комісії Ярослав Шляхов. 

  Комісія звертає увагу, що приведення у відповідність до нових умов відбуватиметься поступово. Інвестиційні фірми мають: 

  - привести структуру власності у відповідність до вимог Ліцензійних умов протягом 12 або 18 (у певних випадках для деяких інвестиційних фірм) місяців з дня, наступного після набрання чинності цим Рішенням,

  - подати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку відповідні документи та інформацію не пізніше останнього числа 12 або 18 (у певних випадках для деяких інвестиційних фірм) місяця з дня, наступного після набрання чинності цим Рішенням. 

  З рішенням можна ознайомитись на офіційному вебсайті Комісії за посиланням.