• In English
 • Німеччина продовжуватиме надавати всебічну підтримку Україні – засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 жовтня 2022 року о 16:16

  24 жовтня відбулось 12-те засідання Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з української сторони.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала німецькій стороні за підтримку рішення ЄС про надання 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги, а також за залучення коштів Уряду ФРН до загального фонду Державного бюджету України в розмірі 1,3 млрд євро з метою стабілізації економіки України і висловила сподівання, що наступна програма фінансової підтримки України буде також структурованою, узгодженою і потужною.

  «Без розуміння того, що міжнародні партнери допомагатимуть підтримувати фінансову стабільність держави, ми не могли б спланувати жодних заходів. Тільки завдяки тому, що у нас є стабільність і передбачуваність у фінансовій підтримці, ми можемо планувати подальші реформи, відновлення економічної стабільності», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Крім того, урядовиця висловила вдячність Німеччині за шефство у відбудові Чернігівщини, оскільки “регіон потребує швидкого відновлення житлової, освітньої, медичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства, зруйнованих під час війни” та відзначила важливість й успішність Україно-німецького енергетичного партнерства, яке змогло мобілізувати зусилля для оперативної допомоги обладнанням українському енергетичному сектору, що є об’єктом постійних ракетних ударів росії.

  Захід проходить одночасно з низкою заходів високого рівня у Берліні: 24 жовтня відбувається 5-й Німецько-український бізнес-форум “Rebuild Ukraine”, а на 25 жовтня в Берліні заплановане проведення Міжнародної експертної конференції з питань відновлення та відбудови України.

  «Мені дуже приємно, що на всіх секторальних рівнях продовжується співробітництво з Німеччиною, обмін інформацією, і особливо приємно, що сьогоднішнє засідання Комісії відбувається одночасно з великим заходом щодо відновлення за участі Прем’єр-міністра України, Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн та Федерального Канцлера Олафа Шольца. Ми зможемо підкріпити дискусії, які відбуваються на цій конференції, конкретними проектами та домовленостями. Німеччина є одним з ключових партнерів у зміцненні стійкості України та відновлення комфортного середовища для життя людей та ведення бізнесу», – заявила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна продовжувала і продовжує виконувати всі свої зобов’язання в рамках двосторонніх відносин з ФРН, а також в рамках відносин з Європейським Союзом, навіть в умовах повномасштабної війни: «Ми зберегли повну керованість державою. Ми працюємо над трансформацією країни для підготовки її до перемоги і майбутніх перемовин щодо членства України в ЄС».

  Німецька сторона підтвердила всебічну підтримку Україні та українському суспільству як в розрізі секторального співробітництва, так і щодо нагальних потреб. Сторони детально зупинилися на енергетичних загрозах, зокрема ситуації на Каховській ГЕС та Запорізькій АЕС, та необхідних кроках для підтримки забезпечення населення електроенергією взимку.

  «Німецькі компанії продовжують працювати в Україні», – поінформував виконавчий директор Східного комітету німецької економіки та відзначив захоплення німецьких інвесторів стійкістю, винахідливістю та відданістю українських співробітників. Разом з цим, було зазначено, що здійснюється моніторинг німецьких компаній, які продовжують свою діяльність на території рф.

  Серед інших питань, які обговорювалися: фінансування проектів у сфері "зеленої енергетики", подальша підтримка аграрного сектору України, захист прав та допомога українцям, які отримали статус тимчасового захисту у ЄС, співпраця у космічній галузі.

  Під час зустрічі було наголошено на важливості підписання німецькою стороною політичної заяви «Про захист дітей переміщених з України в контексті загарбницької війни росії проти України», яка була рекомендована Єврокомісією.

  Ольга Стефанішина наголосила, що Уряд України відкритий до конструктивного діалогу з німецькими партнерами з усіх нагальних питань поглиблення відносин не тільки у сферах, які обговорювались сьогодні в рамках засідання Групи високого рівня, але і в інших, які становитимуть взаємний інтерес в подальшому.