• In English
 • Німеччина – партнер України у розвитку сфери енергоефективності

  Уряд Німеччини підтримує Україну в різних напрямах, у тому числі у сфері підвищення енергоефективності в різних секторах економіки.

  «Допомогу на шляху реформ надає Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). При цьому, енергетичний кластер GIZ зростає і вже налічує 9 проектів», - повідомила Іма Хренова-Шимкіна, заступник керівника проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності в Україні», на V Форумі енергоефективного партнерства, проведеному Держенергоефективності у Києві.

  Так, за підтримки Уряду Німеччини триває імплементація директиви ЄС щодо енергоефективності, впровадження механізмів енергоменеджменту та ЕСКО.

  Також Іма Хренова-Шимкіна звернула особливу увагу на питання підвищення енергоефективності в компаніях. Адже саме від енергоефективних проектів залежить зменшення собівартості виробленої продукції та підвищення конкурентоздатності підприємств та країни в цілому.

  Нагадаємо, що за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та сприяння Держенергоефективності в Україні створено Мережу енергоефективних підприємств Львівщини та Мережу енергоефективних хлібопекарів. На черзі – запровадження Мережі енергоефективності виробників будматеріалів.

  Загалом, під час форуму експерти різних проектів GIZ представили результати роботи над законодавчою базою та розповіли про особливості співпраці з громадами і бізнесом у сфері енергоефективності.