• In English
 • Німеччина надає Україні 9 млн євро на створення житла для внутрішньо переміщених осіб
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 19 квітня 2018 року о 13:50

  Україна отримає 9 млн євро від Уряду Німеччини на створення соціального житла для внутрішньо переміщених осіб та розвиток інфраструктури (школи, дитсадки) у містах, які приймають ВПО. Відповідну Фінансову та проектну угоду підписали сьогодні Міністр соціальної політики Андрій Рева, керівник міського та інфраструктурного підрозділу німецького державного Банку Розвитку KfW Маріон Кнееш та виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Андрій Лактіонов. На церемонії підписання також були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель та директор бюро KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке.

  Безповоротна фінансова допомога надається Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний Банк Розвитку KfW. Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» триватиме чотири роки. Грантові кошти спрямовуються у Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області та підконтрольні Уряду України райони Донецької і Луганської областей. Новий проект допоможе близько 1000 внутрішньо переміщеним особам отримати соціальне житло.

  «Наразі в Україні зареєстровано майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Усі ці люди втратили житло, роботу, опинилися в непростих життєвих обставинах. Держава зі свого боку робить важливі кроки для допомоги переселенцям - створює низку програм, шукає додаткові джерела фінансування, проводить інтеграційні заходи, створює робочі місця. В тому числі для забезпечення відповідних умов проживання внутрішньо переміщених осіб на мирній території України ми залучаємо фінансові ресурси наших іноземних партнерів. Ми високо цінуємо допомогу Уряду Німеччини, який вкотре надає грантову допомогу для вирішення проблеми переселенців. Важливо, що в Україні ми маємо сильного партнера, якому довіряють міжнародні донори, Український фонд соціальних інвестицій. Фонд має відповідний досвід і кваліфікацію ведення міжнародних проектів, у тому числі щодо створення житла для вимушених переселенців», - зазначає Андрій Рева, Міністр соціальної політики України.

  «З початку конфлікту у Східній Україні, який забрав у стількох людей житло та звичне існування, завдання Німеччини полягало у наданні підтримки Україні в численних галузях та значними ресурсами. Саме тому мені сьогодні особливо приємно продовжувати співпрацю з Міністерством соціальної політики та Українським фондом соціальних інвестицій», - повідомив Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні

  Розпорядником коштів німецького Уряду, які надаються через Банк Розвитку KfW, виступає Український фонд соціальних інвестицій, який за 18 років роботи реалізував понад 1200 проектів у всіх регіонах країни, а наразі створює житло для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях і місті Львів, а також відновлює більше 40 дитячих садків у місті Київ. Спеціалізацією Фонду є реалізація складних інфраструктурних проектів у соціальній сфері з особливим акцентом на енергозберігаючі технології.

  «В рамках нового проекту на виділені Урядом Німеччини кошти ми відновимо або побудуємо «з нуля» 10-12 багатоквартирних будинків для внутрішньо переміщених осіб. Поруч з кожним таким будинком ми відремонтуємо школу або дитячий садок. Це буде робитись швидко, прозоро і за німецькими стандартами енергоефективності і якості в цілому», - розповідає Андрій Лактіонов, виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій.

  «Будучи надійними партнерами України і відстоюючи її інтереси у Європейському Союзі та у Європі у цілому, Уряд Федеративної Республіки Німеччина і Банк Розвитку KfW уважно слідкують за ситуацією в цій країні. Сьогодні чітко видно, що Україна демонструє розвиток у багатьох сферах, але все ще стикається з критичними викликами, більшість з яких спричинена військовими діями на Донбасі. Однією з найболючіших проблем для України є поява значної кількості внутрішньо переміщених осіб, які нагально потребують допомоги та підтримки через втрату ними роботи та житла. Ми розуміємо, що було б важко забезпечити необхідну підтримку такому великому числу внутрішньо переміщених осіб навіть країні з набагато сильнішою економікою. І саме тому ми знаходимося сьогодні тут з наміром простягнути руку допомоги Україні та найбільш вразливим людям в цій країні. Ми щиро сподіваємось, що при тісному співробітництві з Міністерством соціальної політики України та Українським фондом соціальних інвестицій наша допомога буде найбільш ефективною та результативною», - зазначає Меріон Кніш, керівник міського та інфраструктурного підрозділу Банку Розвитку KfW.

  Угода, яка підписана сьогодні, 19 квітня 2018 року, є логічним продовженням проекту, який завдяки попередньому гранту Уряду Німеччини Український фонд соціальних інвестицій реалізує зараз. В рамках поточного проекту вже відкрито 3 соціальних гуртожитки у місті Мелітополь. До кінця року ще близько 700 внутрішньо переміщених осіб отримають квартири або кімнати у гуртожитках у 14 відремонтованих об’єктах.

  Внесок Німеччини у цей проект становить 14 млн євро. Його теж надано Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини через Банк Розвитку KfW. Банк Розвитку KfW є філією KfW Bankengruppe ̶ лідера банківської сфери Німеччини, який успішно сприяє розвитку національної економіки своєї країни, а також країн з перехідними економіками і тих, що розвиваються. Капітал KfW належить Федеративній Республіці Німеччина та німецьким федеральним землям.