• In English
 • Незважаючи на війну, за останні 9 місяців товарообіг між Україною та Словаччиною зріс на 30%
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 грудня 2022 року о 19:27

  Питання посилення економічного співробітництва між Україною та Словаччиною обговорили під час зустрічі в Києві Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр економіки Словацької Республіки Карел Гірман.

  «Україну та Словаччину єднають тісні економічні зв’язки, які останнім часом лише посилюються. За підсумками 9 місяців зафіксовано зростання товарообігу між країнами на 30%. І є потенціал для подальшого росту. Зокрема, Україна має можливості суттєво збільшити поставки залізної руди до Словаччини», - розповіла Юлія Свириденко.

  Сприятиме посиленню торгівлі між країнами й продовження на рік дії Угоди про вантажні перевезення автотранспортом. Нині щодо цього питання тривають перемовини між Україною та ЄС. Як зазначила Юлія Свириденко, Україна сподівається на підтримку Словаччини.

  Враховуючи інтеграцію в ЄС нашій державі цікавий відповідний досвід Словацької Республіки. Також Україна сподівається на підтримку Словаччини в питанні інтеграції в ринки Європейського Союзу.

  Під час зустрічі сторони приділили багато уваги питанням розвитку транспортних коридорів, усуненню вузьких місць в логістиці. Зокрема, йшлося про перспективи розвитку переходів в Ужгороді транспортних коридорів Чоп-Кошице, Мукачево-Кошице тощо.

  Як підкреслив Карел Гірман, Словаччина надзвичайно зацікавлена в розширенні можливостей транспортного сполучення з Україною.