• In English
 • Незабаром буде затверджено масштабну програму енергоефективності, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 жовтня 2021 року о 18:01

  Незабаром буде затверджено масштабну програму енергоефективності, яка включає реновації житлових будинків і комунікацій, яка дозволить у майбутньому заощаджувати до 20–30% енергоносіїв. Про це зокрема, розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня»

  «Відверто кажучи, така ціна за газ — це наш шанс змінитися раз і назавжди. Коли, як не зараз, настав час поговорити про енергоефективність, утеплення, економію. Уся Європа, весь світ заощаджують, а ми тільки плануємо. Знаю, що буде затверджено масштабну програму енергоефективності, яка включає реновації житлових будинків і комунікацій, яка дасть нам можливість у майбутньому заощаджувати до 20–30% енергоносіїв. Заощадження 10% від споживання — це заощадження у два мільярди доларів», - розповів Олексій Любченко.

  За його словами, програма енергоефективності, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, розрахована на три роки, а сума інвестицій складатиме близько 300 мільярдів гривень. На заходи з енергозаощадження будуть залучені кошти з державного та місцевих бюджетів, кредитні гроші, інвестиції. Також співінвестором може виступити «Нафтогаз України».

  «Насправді будь-яка криза — це можливість. Саме в критичні моменти з'являється шанс глобально перебудувати систему та знайти нові шляхи розвитку»,- підкреслив Олексій Любченко.

  Про це та інші важливі програми Уряду щодо створення робочих місць, залучення інвестицій, детінізацію економіки України читайте у повній версії інтерв’ю з Першим віце-прем'єр-міністром - Міністром економіки України Олексієм Любченком.