• In English
 • Масштабні перевірки підприємств-водокористувачів: в Держекоінспекції назвали найчастіші порушення
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 25 жовтня 2021 року о 17:36

  Скид забруднюючих речовин з перевищенням нормативів, відсутність дозволів – ці та інші порушення зафіксувала Держекоінспекція, перевіривши 71 підприємство, що здійснює водокористування.

  Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. 

  Він зазначив, що найчастіше під час перевірок фіксуються такі порушення:

  Експлуатація водогосподарських споруд з недотриманням нормативних вимог;

  Водокористування чи скид забруднюючих речовин у водні об’єкти без дозвільних документів;

  Перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах.

  «Загалом Держекоінспекція проведе позапланові заходи контролю на більш ніж 500 об’єктах по всій Україні. За результатами перевірок ДЕІ притягатиме порушників до відповідальності. Йдеться про анулювання дозволів на спецводокористування та користування надрами, обмеження чи зупинення діяльності підприємств через суд тощо», - зауважив Андрій Мальований.

  Посадовець додав, що більшість із суб’єктів господарювання, що перевіряються ДЕІ – міські комунальні підприємства. Також здійснюються заходи контролю на підприємствах, що генерують шахтні води.

  Нагадаємо, Держекоінспекція продовжує позапланові перевірки підприємств, що здійснюють водокористування, за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та на виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони України щодо водної безпеки держави. Наразі позапланові заходи контролю вже завершені на 71 підприємстві. Перевірки тривають ще на 65 об’єктах.