• In English
 • Необґрунтовані нарахування постачальниками природного газу є незаконними і можуть призвести до втрати ліцензій, – Андрій Рева
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 березня 2019 року о 17:18

  Міністр соціальної політики України Андрій Рева під час наради про забезпечення центральним теплопостачанням, під головуванням Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, заявив, що підприємства, які продають природний газ необґрунтовано донараховують суми платежів тим домогосподарствам, які не забезпечені лічильниками газу.

  «Газозбутові підприємства нараховують людям, у помешканні яких не встановлені лічильники газу, суми, які вважають за потрібне. Тобто у платіжках, які вони виставляють, значаться віртуальні суми за попередні 30 місяців», - пояснив Міністр.

  Разом із тим ці ж постачальники намагаються нажитись і на тих громадянах, чиї оселі облаштовані лічильниками газу, але використовують для цього вже іншу схему.

  «Навіть тим людям, у яких є лічильники в домогосподарствах, постачальники донараховують суми не по лічильнику, а з певним коефіцієнтом. Це називається «приведенням об'ємів природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків». Умовно кажучи, людина спожила 100 кубічних метрів газу за лічильником, а їй виставляється рахунок за 130, з мотивацією приведення розмірів використаного природного газу до стандартних умов. Це абсолютно незаконно. Більше того, є 42 постанови НКРЕКП, якими заборонено це робити. 42 постанови по кожному підприємству, і задача місцевих адміністрацій – це забезпечення виконання облгазами цих постанов через ті законні механізми, які на сьогодні передбачені. Вони повинні розуміти, що ігнорування постанов НКРЕКП може призвести в кінцевому підсумку до втрати ліцензії на продаж газу», – заявив Андрій Рева.

  Варто зазначити про те, що борги отримувачів субсидій перед постачальниками послуг не є підставою для відмов при розгляді заяв на субсидію у наступному опалювальному періоді за умови, якщо цей борг оскаржується у судовому порядку – у такому випадку субсидія призначається на період розгляду справи. Таким чином, незаконні дії деяких постачальників послуг не матимуть негативного впливу на отримувачів субсидій за умови відстоювання ними своїх законних прав.