• In English
 • 98% теплопостачальних підприємств підпорядковані органам місцевого самоврядування, - Едуард Кругляк

  Сьогодні з 1644 підприємств теплокомуненерго, а це 98%, тільки 26 – ліцензіати НКРЕКП, всі інші підпорядковані органам місцевого самоврядування. Тож формування тарифної політики на послуги з теплопостачання належить до компетенції ОМС. Тому я ще раз хочу наголосити, що органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за кожну цифру в затверджених ними тарифах, які мають бути 100% справедливими.

  На цьому під час селекторної наради з питань тарифоутворення на тепло й гарячу воду наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

  «79% в структурі витрат домогосподарств за спожиті житлово-комунальні послуги – це тепло. Суттєво зменшити нарахування можливо за рахунок встановлення 100% обліку теплової енергії, і ця вимога прописана в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», – зазначив Едуард Кругляк.

  Він повідомив, що наразі рівень встановлення лічильників теплової енергії по країні на рівні 80%. Майже стовідсотковий облік встановлено в Хмельницькій, Вінницькій, Харківській, Черкаській і Запорізькій областях. Необхідне посилення роботи по Кіровоградській, Луганській і Донецькій областях.

  На селекторі заступник Міністра окремо зупинився на питанні затвердження схем теплопостачання населених пунктів. «У багатьох містах закінчились терміни дії схем перспективного розвитку теплопостачання. І це дуже важливий аспект. Є приклади по Дніпропетровській області, де два міста відмовилась від централізованого теплопостачання, а згодом з’ясувалось, що трансформаторні підстанції і проводка не витримують такого навантаження, і в містах ставався блекаут. Тому органи місцевого самоврядування мають розробити по кожному місту систему, яка б могла залучати можливість квартального опалення, альтернативних джерел енергії, встановлення надомних котлів тощо. Ми маємо погодити всі питання, щоб система працювала збалансовано. Всі ці схеми мають бути захищені й затверджені Мінрегіоном», – підкреслив Едуард Кругляк.

  Щодо питань впровадження енергоефективності та енергозбереження Едуард Кругляк повідомив, що в Україні наразі реалізуються проекти Світового банку, ЄБРР й інших міжнародних фінансових організацій з модернізації комунальних підприємств. «Я можу навести приклади Вінниці, Тернополя, Житомира, Кам’янця-Подільського, де дійсно відбувається масштабна модернізація міських котелень, перехід з газового обладнання на комбіноване, встановлення ІТП, приладів регулювання тепла тощо. І ці регіони демонструють серйозні успіхи як по тарифах, так і по вартості Гкал», – підкреслив профільний заступник Міністра.