• In English
 • «Не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України!» - у Міноборони вшанували загиблих українських Героїв
  Міністерство оборони України, опубліковано 06 листопада 2018 року о 11:16

  Сьогодні, 6 листопада, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування українських Героїв, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У ранковому церемоніалі вшанування полеглих військовослужбовців взяли участь Міністр оборони України Степан Полторак, керівний склад Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти одного із військових навчальних закладів столиці.

  Сьогодні, 6 листопада, Дзвін прозвучав чотири рази. 

  Присутні вшанували пам’ять мужніх захисників України, які віддали життя заради миру в Україні.

  6 листопада 2014 року перестали битися серця мужніх захисників України, які самовіддано захищали рідну землю від російського агресора.

  Це солдат Волошин Юрій Сергійович, старший солдат Крохмаль Назар Іванович, сержанти Голота Юрій Анатолійович та Марусич Володимир Васильович.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє України!

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

  Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам’яті розміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992-2018 років.

  Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

  В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.