• In English
 • Не допускаючи експертів МАГАТЕ на блоки ЗАЕС, росіяни можуть приховувати загрози інциденту, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 січня 2024 року о 19:14

  росіяни намагаються приховати реальну ситуацію на окупованій Запорізькій АЕС, тому не допускають експертів місії МАГАТЕ до реакторних залів енергоблоків станції.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  Очільник Міненерго нагадав, що окупанти не вперше перешкоджають інспекторам ознайомитися з ситуацією на об’єкті, така ж ситуація мала місце на початку року.

  «Відповідь очевидна: вони намагаються приховати реальний стан справ. Ми розуміємо, що відбувається на станції, це розуміють і інспектори МАГАТЕ. Наша спільна оцінка того, що зараз відбувається – це деградація устаткування», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко наголосив, що інспектори МАГАТЕ обмежені в можливостях пересування на ЗАЕС і мають доступ тільки до тих приміщень, які визначені росіянами.

  «Станція не видає потужності з вересня 2022 року. Якщо врахувати, що не відбувається жодних робіт з підтримання устаткування на станції, мали місце вісім блекаутів ЗАЕС через обстріли і пориви ліній, то це все наближає ризик великого інциденту. І питання в тому, що це розуміють всі – і наші партнери, і МАГАТЕ. І те, що росіяни намагаються сховати реальну ситуацію, означає, що дійсно є проблеми і ці проблеми, на жаль, можуть призвести до інциденту», - зазначив Міністр.

  Очільник Міненерго зауважив, що росіяни ігнорують вимоги резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ щодо негайної деокупації українського ядерного об’єкта.

  «Тому єдиний шлях, як спонукати росію до виконання міжнародних зобов’язань, – це введення санкцій щодо російської атомної індустрії», - резюмував Герман Галущенко.