• In English
 • Наталія Хоцянівська: В Україні впроваджується європейська модель управління побутовими відходами
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 28 грудня 2021 року о 11:32

  У 1725 населених пунктах України впроваджено роздільне збирання побутових відходів. У 29 – працюють 34 сміттєсортувальних лінії. Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі у м. Київ, а також експлуатуються одна сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків. Крім того, в 11 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

  «Мешканці громад почали відповідальніше ставитися до питання управління побутовими відходами. Але є ще низка проблем, які необхідно вирішити на законодавчому рівні. Йдеться про впровадження основоположних принципів європейського законодавства у сфері управління відходами. Зокрема, необхідно запровадити ієрархію управління відходами та принцип розширеної відповідальності виробника, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. І ці всі кроки – у найближчих планах Уряду», – зауважила заступник Міністра.

  Зазначимо, на основі трьох директив ЄС – про відходи, про захоронення відходів, про промислові викиди – розроблено законопроект №2207-1Д «Про управління відходами», який прийнято Верховною Радою у першому читанні. Документ передбачає нові прозорі правила на ринку, створення галузі переробки відходів тощо.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сфері переробки побутових відходів.